Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Strażacy z Bielska z samochodem od Volkswagena

Jednostka OSP Bielsko otrzymała nowy samochód Volkswagen T6 Transporter, służący do walki z koronawirusem i skutkami suszy. 

Samochód został pozyskany na podstawie umowy użyczenia do bezpłatnego użytkowania dzięki porozumieniu między Volkswagen Financial Services Polska a Zarządem Głównym Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Z OSP RP.

-Nasza jednostka będzie mogła z niego korzystać przez pół roku. Samochód pozyskaliśmy dzięki zgłoszeniu, które złożyliśmy na stronie związku.

W ramach porozumienia Volkswagen przekazał 30 samochodów na 16,5 tys. jednostek OSP w całej Polsce. Pojazd będzie służył do zwalczania skutków epidemii COVID-19 oraz zapobiegania i walki z suszą oraz zagrożeniem pożarowym.

Bardzo istotny jest również fakt, że OSP Bielsko nie będzie ponosić żadnych kosztów użytkowania. Zgodnie z podpisaną umową, pojazd jest ubezpieczony oraz objęty pełną obsługą serwisową.

Ponadto otrzymaliśmy kartę paliwową z limitem 1.000 zł miesięcznie. Dodatkowo ZOSP RP wyposażył go w maseczki jednorazowe trójwarstwowe, kombinezon ochronny, rękawiczki nitrylowe, płyn do dezynfekcji powierzchni, płyn do odkażania rąk i opryskiwacz ręczny ciśnieniowy.

Ważną zaletą auta, obok przestronnego 6-osobowego nadwozia jest napęd 4×4, dzięki czemu nasze działania nie będą w żaden sposób ograniczone, nawet w trudno dostępnym terenie

Składamy szczególne podziękowania Zarządowi Głównemu ZOSP RP za umożliwienie korzystania z pojazdu- relacjonują strażacy z OSP Bielsko.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz