Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Strażacy z naszego powiatu na ćwiczeniach

16 września w Nowej Wsi w GminieSłupca odbyła się inspekcja gotowości operacyjnej plutonu ratowniczego „Słupca” w ramach Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego.

Plutonu „Słupca” to sił i środków z krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego wyznaczonych przez Komendanta Powiatowego PSP Słupcy w skład którego wchodzą: Samochód SLRR z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej,
Samochód SHD – 23 z Jednostki Ratowniczo – Gaśnicze, Samochód GBARt OSP Lądek, Samochód GCBARt OSP Strzałkowo, Samochód GCBARt OSP Orchowo.

Pluton zapewnia możliwość samodzielnej realizacji standardowych działań ratowniczo – gaśniczych na poziomie podstawowym.

Inspekcji podlegały samochody z jednostek OSP, które przybyły w wyznaczone miejsce koncentracji po odprawie przystąpiono do ćwiczeń.

Ponadto w tym dniu odbyły się również ćwiczenia z gaszenia pożarów wewnętrznych dla jednostek OSP z terenu miasta i gminy Słupca, które poosiadają na swoim wyposażeniu sprzęt ochrony dróg oddechowych.

Ćwiczenia zostały zorganizowane prze strażaków z JRG Słupca przy współudziale komendanta miejsko gminnego ZOSP RP w Słupcy.

 

TEKST/FOTO: st. kpt. Mariusz Pawela/ kpt. Jerzy Orchowski/st.ogn. Łukasz Maciaszek


Brak komentarzy

Dodaj komentarz