Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Strażacy z OSP Powidz podsumowali 2022 rok

Na swoim zebraniu sprawozdawczym za 2022 rok spotkali się strażacy z OSP Powidz.

-W minioną sobotę w Dom Kultury w Powidzu odbyło się zebranie sprawozdawcze OSP Powidz , któremu przewodniczył prezes dh Michał Wysocki.W 2022 roku jednostka wyjeżdżała do akcji 98 razy. Najaktywniejszym druhem był Bartosz Borucki z 72 udziałami w akcjach.

Cieszy, że przy OSP działa 18 młodych osób w ramach Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.W zebraniu brał udział st.kpt. mgr Robert Brzymyszkiewicz, zastępca komendanta PSP w Słupcy.Ten rok to dla jednostki m.in. rozbudowa remizy z udziałem środków programu Polski Ład, starań o pozyskanie nowej łodzi do działań na wodzie – tu aplikujemy o wsparcie ze strony Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Podczas zebrania poinformowałem, że od 1 lipca sala przy remizie na ul. Strzałkowskiej będzie przeznaczona na potrzeby jednostki oraz realizację działań społecznych, kulturalnych przez inne organizację i instytucje.

Dziękuję Druhnom, Druhom za aktywną działalność, wsparcie przy różnych gminnych przedsięwzięciach, za dbałość o aktywność młodzieży w ramach MDP- relacjonuje wójt Gminy Powidz Jakub Gwit.

 

 

FOTO: Jakub Gwit

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *