Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Strażacy z Szyszłowa po walnym zebraniu

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w sobotę spotkali się na walnym zebraniu, aby podsumować miniony rok i wyznaczyć plan działania na najbliższe dwanaście miesięcy.

– W 2023 roku wyjeżdżaliśmy 9 razy do akcji ratowniczo-gaśniczych. Braliśmy udział w licznych szkoleniach, podczas których zdobywaliśmy cenną wiedzę i doświadczenie. Zdobyte umiejętności mogliśmy wykorzystać m.in. na zawodach kwalifikowanej pierwszej pomocy w Witaszycach. Podobne wydarzenie zorganizowaliśmy również w Powiecie Słupeckim wspólnie z zaprzyjaźnioną jednostką z Kamienia.

Dzięki finansowemu wsparciu gminy dokonaliśmy gruntownego remontu instalacji elektrycznej w remizie i garażu wraz z wymianą tablicy bezpiecznikowej oraz montażem podlicznika. Zadanie kosztowało ponad 6 tys. zł. Jednostka otrzymała również dofinansowanie w wysokości 35 tys. zł Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Poznaniu. Pieniądze zostały przeznaczone na montaż instalacji fotowoltaicznej. Dodatkowo w sali została zamontowana klimatyzacja, a w łazienkach ogrzewanie.

W 2024 roku planujemy zakupić węży pożarniczych, hełmów, rękawic i umundurowania wyjściowego. OSP Szyszłowo zorganizuje kolejną edycję Mistrzostw KPP OSP oraz festyn z okazji Dnia Dziecka.

Walne zebranie było doskonałą okazją do wręczenia odznaczeń. Druhna Halina Bylewska została uhonorowana Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa. Brązowym został z kolei odznaczony dh Piotr Maciejewski i Łukasz Medyński. Sławomir Staszak otrzymał medal Za Wysługę Lat (20) – czytamy na stronie jednostki.

 

 

FOTO: OSP Szyszłowo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *