Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Strażacy z Zagórowa interweniowali najczęściej

Strażacy z Zagórowa z największą ilością wyjazdów do zdarzeń w powiecie słupeckim w 2020 roku.

-Najaktywniejszym strażakiem – ratownikiem OSP w powiecie słupeckim został strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zagórowie, który wyjeżdżał do 61 zdarzeń (jednostka OSP Zagórów uczestniczyła w 98 zdarzeniach).

Następni w kolejności to również strażacy z Zagórowa z ilością 53 i 48 razy, dalej jest dwóch strażaków ze Strzałkowa po 43 wyjazdy oraz 42 razy wyjeżdżał strażak z Ostrowitego. W sumie w 2020 roku w działaniach ratowniczo – gaśniczych uczestniczyło 387 strażaków z 34 jednostek OSP a 102 strażaków zaliczyło co najmniej 10 wyjazdów i więcej.

W liczbie 387 jest również 12 kobiet i tak najwięcej bo 33 razy wyjeżdżała druhna z Zagórowa a kolejne dwie z Ostrowitego 24 i 17 wyjazdów. Uprawnienia do udziału w działaniach ratowniczo gaśniczych posiada 774 strażaków ratowników OSP spośród 65 jednostek OSP działających na terenie powiatu słupeckiego- informuje PSP w Słupcy.


Najnowsze komentarze
 • ten fakt wytłumaczyć można tylko następującymi przypuszczeniami , OSP Zagórów, albo maja swojego na dyżurce albo wysyłają czujki i wiedzą gdzie będzie się palić – do udowodnienia.

  • Po pierwsze to jak osp może miec czujki albo kogoś na dyżurce? Jeśli jest zgłoszenie to wysyłana jest zawsze najbliższa jednostka, więc jeśli PSP Słupca dostaje zgłoszenie że np. Pali się w Dolnach to nie wysyłają OSP Zagórów tylko OSP Lądek ale jeśli np. Pali się w Drzewcach to wysyłają jednostkę OSP Zagórów. W akcjach ratowniczych liczy się czas i ktoś przyjmujący dane zgłoszenie nie myśli o tym żeby komuś podnieść statystki tylko o tym że ktoś potrzebuje pomocy i trzeba jak najszybciej tam dotrzeć. A po drugie to OSP Zagórów jest w Krajowym Systemie Ratowniczo Gaśniczym (jeśli pan/pani nie wie co to, to proszę sobie sprawdzić) i to dlatego miedzy innymi jesli w naszej gminie coś sie dzieję to Zagórów wysyłany jest jako pierwszy a dopiero później mniejsze jednostki takie jak np OSP Łomów, Kopojno, Skokum itd. A po trzecie większość jadących za wozem strażackim to gapie i ciekawscy którzy chcą zobaczyć co się stało, a pisze większość bo wiem że zdarza się że jadą też chłopacy z OSP którzy nie zdążyli dojechać na akcje i jadą za wozem (tego akurat też nie rozumie bo lepiej zostali by chwilę na jednostce i gdyby zaszła potrzeba to są już na miejscu i jadą drugim wozem ale to każdego indywidualna sprawa). I w ogóle osobiście uważam że większość strażaków raczej nie czuję sie zaszczycona tym że mają w powiecie najwięcej wyjazdów bo to nie świadczy dobrze o naszej gminie wręcz przeciwnie świadczy to o tym że mamy bardzo dużo nieoodpowiedzialnych ludzi u siebie i właśnie całe szczęście że mamy taką jednostkę OSP Zagórów i dużo mniejszych jednostek OSP na które możemy liczyć. A Tobie życzę żebyś nigdy nie potrzebował/potrzebowała ich pomocy bo pamietaj karma wraca. Pozdrawiam

 • Co za bzdury Pan piszesz, większość tych zdarzeń to nie pożary więc sianie zamętu i oskarżenia są nie na miejscu, a ilość zdarzeń można wytłumaczyć wielkością gminy ale niektórzy wolą wymyślać.

  • Tom ja nic o pożarach ,czyli coś wiesz,o pozarach a to co ja pisze to nie bzdury mam dowody.

   • Czujki ma osp tak jak piszesz hahah dziecko skąd Ty jesteś dowody masz ludzie co za koleś

 • Tom a co powiesz na fakt jak na intewencje jedzie wóz OSP a za nim procesja osobówek ?Albo dlaczego pali się niemal tam (Łąki)gdzie wozy OsP dojadą?

  • Dziecko zajmij się nauką A nie pisaniem komentarzy

 • Tom ha ha ha wykształciuch się odezwał już mi znany

Dodaj komentarz