Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Strona internetowa na szablonach czyli kreator www

Indywidualne zamówienie strony internetowej to kosztowne przedsięwzięcie. Profesjonalne tworzenie witryn wymaga dużego doświadczenia i wiedzy, dlatego nie jest tanie. Jeśli jednak nie dysponujesz dużym budżetem, i tak możesz stać się właścicielem dobrej strony internetowej. Wystarczy, że skorzystasz z niedrogich, stworzonych przez specjalistów narzędzi, jakimi są kreatory www. Sprawdź, jak szybko i łatwo stworzysz własną stronę za pomocą kreatora.

 

Czym jest kreator stron www?

Historia kreatorów stron www sięga początków obecnego stulecia. Pierwsze narzędzia były znacznie bardziej prymitywne w porównaniu z dzisiejszymi, a stworzone przy ich pomocy strony prezentowały się więcej niż skromnie. Problematyczna była także prwidłowość ich działania pod względem technicznym. Bardzo długo się otwierały, zawieszały i sprawiały użytkownikom wiele problemów. Warto dodać, że w tym samym czasie strony tworzone na zamówienie nie sprawiały tych kłopotów.

Współczesny kreator stron www to narzędzie, które pozwala na tworzenie witryn wysokiej jakości szybko i łatwo, nawet jeśli użytkownik nie ma doświadczenia w pracy ze stronami internetowymi. Dobry kreator, poza ułatwieniami dla użytkownika, zapewnia również responsywność strony, czyli jej automatyczne dostosowywanie do formatu ekranu, na którym jest wyświetlana. Strona responsywna inaczej będzie się prezentować na monitorze komputera, a inaczej w smartfonie. Zawsze powinna być jednak czytelna, estetyczna i bezbłędna pod względem graficznym. Wysokiej jakości kreatory www zapewniają aktualizację przez operatora. Jest to ważne choćby dla użytkowników popularnego CMS WordPress.

Kiedy kreator www jest narzędziem dla ciebie?

Jeśli nie dysponujesz budżetem w wysokości co najmniej kilku tysięcy złotych, a przy tym wystarczy ci dość prosta strona oparta na szablonach, którą w dodatku stworzysz sam w krótkim czasie, zamiast współpracy ze specjalistą i indywidualnego zamówienia wybierz dobry kreator stron www.

Wysokiej klasy kreatory oferowane przez znanych na rynku dostawców usług internetowych to narzędzia, które pozwalają na tworzenie bardzo dobrych stron internetowych. Zapewniają nie tylko łatwe i szybkie stawianie witryn, ale również ich właściwe działanie pod względem technicznym. Kreatory tworzone są i aktualizowane przez specjalistów, a ich niska cena wynika wyłącznie z komercjalizacji tych narzędzi i udostępnieniu wielu kupującym, a nie ich niskiej jakości.

 

Czego potrzebujesz żeby stworzyć witrynę w kreatorze?

Kreator to narzędzie, dzięki któremu samodzielnie stworzysz stronę www opartą na szablonach. Żeby jednak twoja witryna była widoczna w sieci, poza kreatorem potrzebujesz również:

  • domeny, czyli adresu internetowego;
  • hostingu – usługi pozwalającej na umieszczenie plików strony na serwerach dostawcy usługi.

Zarówno domenę jak i hosting możesz wykupić u operatora usług internetowych. Znane na rynku firmy oferują często również dobre kreatory stron www w przystępnych cenach. Decydując się na zakup wszystkich trzech usług w jednej firmie, zyskujesz ich właściwą współpracę i kompatybilność, a często również profesjonalną pomoc w pakiecie.

 

Jak stworzyć stronę www w kreatorze?

Zakładając, że posiadasz już własną domenę, co jest bardzo ważne (właściwy adres internetowy to twoja wizytówka w sieci), możesz przejść do kreacji wizualnej twojej strony. Korzystając z dobrego kreatora www, jesteś w stanie stworzyć stronę bazującą na szablonach nawet w 15 minut. Zwłaszcza, jeśli wybierzesz narzędzie modułowe, które jest obecnie najlepszym rozwiązaniem rynkowym. Praca z kreatorem modułowym polega na wyborze szablonu, a następnie na umieszczaniu w tym szablonie poszczególnych elementów strony metodą „przeciągnij i upuść”. Gotowe elementy pobierasz z bogatej bazy danych. Możesz sięgnąć m.in. po:

  • bloki tekstowe o różnym layoucie;
  • nagłówki:
  • przyciski;
  • mapy;
  • formularze;
  • galerie zdjęć do wypełnienia własną grafiką;
  • gotowe zdjęcia stockowe.

Wszystkie elementy możesz w łatwy sposób przesuwać w ramach szablonu, a także usuwać, aż do uzyskania zadowalającego efektu. Cały proces przypomina nieco układanie puzzli na ekranie komputera. Kiedy uznasz, że twoja strona jest już gotowa, umieść ją na serwerze korzystając z usługi hostingowej. Od tego momentu twoja witryna jest widoczna w sieci dla każdego.

 

*Artykuł sponsorowany