Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Strzałkowo i Ostrowite najlepsze w „Dwa ognie”

Rywalizacja, dobra zabaw i prawdziwe sportowe emocje. Tak krótko można opisać kolejne Mistrzostwa Powiatu Słupeckiego.

Tym razem Międzyszkolny Ośrodek Sportowy do gry w „Dwa ognie” zaprosił uczniów klas I-III. Zawody rozgrywane było w hali sportowej w Ostrowitem. Już od kilku lat MOS organizuje cykl zawodów dla dzieci w tym wieku, czym wyróżnia się w skali całego województwa.

W mistrzostwach uczestniczyło w sumie 80 uczniów klas pierwszych, 70 uczniów drugich i 60 uczniów trzecich. Razem rywalizowało 210 uczniów z 8 szkół podstawowych powiatu słupeckiego.

 

 

W każdej kategorii eliminacje prowadzone były w dwóch grupach, systemem „każdy z każdym”. Dwie pierwsze drużyny z grup awansowały do półfinałów, następnie rozegrano mecze o 3 miejsce i finały.

Czas jednego meczu wynosił 6 minut. Wygrywał ten zespół, który mniej razy został trafiony piłką przez przeciwników.

Wśród najmłodszych wygrała Szkoła Podstawowa z Ostrowitego. Z kolei w klasach drugich i trzecich triumfowało Strzałkowo. Jak się okazuje trening, czyni mistrza.

Na najlepszych czekały pamiątkowe puchary. Nie wynik był jednak najważniejszy. Liczył się sam udział. Jak mówią nauczyciele w przeciwieństwie do ich starszych niektórych rówieśników najmłodszych do uprawiania sportu namawiać nie trzeba.

Emocje jakie towarzyszą małym sportowcom są ogromne. Były łzy radości i szczęścia, ale również smutek po porażkach.

Dokładne wyniki rywalizacji znajdziecie TUTAJ.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *