Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Strzałkowo rekordowo dla WOŚP

Mamy nowy rekord. Podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebraliśmy ponad 57 000 zł.

– Orkiestrowe granie rozpoczęliśmy już w sobotę coroczną akcją krwiodawstwa. Spośród 40 zgłoszonych krew oddały 32 osoby, co pozwoliło uzyskać ponad 14 litrów bezcennego daru. Tego samego dnia do Strzałkowa po raz kolejny dotarli uczestnicy Biegu z Pierwszej Stolicy do Stolicy, którzy biegnąc z Gniezna do Warszawy prowadzili zbiórkę dla WOŚP.

W niedzielę od samego rana na ulice wyruszyli wolontariusze z puszkami, a po południu w sali GOKiS odbył się wielki finał akcji. W programie tradycyjnie nie zabrakło występów artystycznych i licytacji, wśród których najlepszy wynik (3 000 zł) osiągnął tort przekazany przez Gminną Spółdzielnię „SCh” w Strzałkowie. Zgodnie z tradycją wypiek został rozkrojony i rozdany uczestnikom imprezy.

Łącznie podczas tegorocznego finału nasz sztab uzbierał 57 497,85 zł. Na tę kwotę złożyły się m.in. licytacje internetowe i stacjonarne (32 717,08 zł), darowizna Ludowego Banku Spółdzielczego w Strzałkowie (10 000 zł) oraz zbiórka do puszek wolontariuszy.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami, a w szczególności darczyńcom i wolontariuszom za ich zaangażowanie i determinację – czytamy na stronie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Strzałkowie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *