Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Strzałkowo wystartowało

Blisko 300 uczestników wzięło udział w sobotniej akcji „Strzałkowo na Start”. Oprócz biegów, które były głównym punktem imprezy, można było obejrzeć profesjonalny pokaz latawców, a także zarejestrować się w banku potencjalnych dawców szpiku.

Organizatorami akcji „Strzałkowo na Start” byli: Urząd Gminy w Strzałkowie oraz Stowarzyszenie Rozwinąć Skrzydła, działające przy Gimnazjum im. Janusza Korczaka.

Honorata Łysiak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Strzałkowie

 

 

 

 

Z inicjatywy stowarzyszenia na boisku za halą sportową odbył się profesjonalny pokaz latawców przygotowany przez firmę IKAR z Biskupina oraz konkurs, w którym mogli wziąć udział młodzi mieszkańcy Strzałkowa. Po długich zmaganiach pierwsze miejsce w konkursie zajął Rafał Gulczyński, druga była Emilia Kukawka a trzecia Natalia Warczygłowa. Komisja konkursowa składająca się z członków stowarzyszenia oraz właściciela firmy IKAR oceniała zarówno wygląd, zaangażowanie w przygotowanie latawca jak i jego popisy w górze.

Akcja „Strzałkowo na Start” to jednak nie tylko zabawa. Rodzinne święto było też okazją do tego by zadbać o zdrowie swoje i innych. Troszcząc się o poprawną postawę najmłodszych stowarzyszenie zorganizowało bezpłatne badania dla wszystkich chętnych dzieci w wieku 3 – 10 lat. Badania prowadzone przez doświadczonego specjalistę ds. rehabilitacji, Rafała Frydrychowicza potwierdziły, że wady postawy stają się obecnie jedną z najważniejszych chorób cywilizacyjnych. Na 32 przebadanych dzieci  tylko u 11 nie wykryto żadnych problemów z postawą.

Sukcesem zakończyła się również akcja „I Ty możesz uratować komuś życie” – rejestracja dawców komórek macierzystych przeprowadzona przez wolontariuszy Fundacji DKMS Polska. Przez kilka godzin zarejestrowanych zostało 40 osób.

Emilia Różańska, wolontariuszka DKMS Polska

 

 

 

 

Głównym punktem imprezy były jednak biegi. Każdy uczestnik, począwszy od przedszkolaków, przez uczniów, na zawodnikach startujących w biegu głównym na dystansie 10 km mógł liczyć na medal a szczęśliwcy na nagrody. Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem i zakończyła się dużym sukcesem.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *