Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Strzałkowo znów pobiegnie

Już prawie 200 osób zapisało się do udziału w biegach ulicznych „Strzałkowo- dobry kierunek”. Impreza odbędzie się 20 czerwca.

Chociaż biegi w Strzałkowie organizowane są od kilku lat, dopiero w ubiegłym roku ich formuła została rozszerzona i nadano im bardziej profesjonalnego charakteru. W I Mistrzostwach Gminy Strzałkowo na 5 i 10 km wystartowało ponad 100 osób. Oprócz tego przeprowadzone zostały biegi dla dzieci i młodzieży więc w całej imprezie udział wzięło około 300 uczestników. Po ubiegłorocznym sukcesie organizatorzy postanowili iść za ciosem i 20 czerwca w ramach XXI Dni Strzałkowa czeka nas kolejne biegowe święto.

Zapisy na bieg „Strzałkowo- dobry kierunek” prowadzone są na stronie internetowej www.pulsarsport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=626. Do tej pory na biegi na 5 i 10 km oraz na marsz Nordic Walking zapisało się łącznie 190 osób. Do imprezy pozostały jeszcze dwa tygodnie, można więc spodziewać się, że ubiegłoroczny wynik zostanie znacznie poprawiony. Tym bardziej, że zapisy internetowe nie obejmują biegów dziecięcych i młodzieżowych, które z pewnością znów przyciągną sporą grupę najmłodszych mieszkańców. Zapisy internetowe trwają do 18 czerwca, ale istnieje również możliwość zgłoszenia w dniu imprezy.

Wszystko rozpocznie się 20 czerwca o 15:30 pokazową rozgrzewką dla dzieci i młodzieży na boisku za halą sportową przy ul. Górnej. Jako pierwsze na starcie staną przedszkolaki, później uczniowie szkół podstawowych, a następnie gimnazjaliści. 0 17:00 odbędzie się wspólny start biegu głównego na 5 i 10 km oraz marsz Nordic Walking. Limit czasu ukończenie biegu wynosi 90 minut. Czas, podobnie jak w roku ubiegłym, zmierzony zostanie za pomocą systemu elektronicznego. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal, a najlepsi nagrody. Udział w biegu jest bezpłatny.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz