Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Strzałkowski Elvis w telewizji

Maciej Kryszak ze Strzałkowa był gościem programu „Poranek WTK”. Strzałkowianin, który od lat wciela się w postać Elvis Presleya, opowiedział o swojej fascynacji królem Rock and Rolla.

Termin zaproszenia Macieja do studia poznańskiej telewizji nie był przypadkowy. Właśnie przedwczoraj przypadała 83. rocznica urodzin Elvisa Presleya – legendy muzyki i jednej z największych ikon popkultury XX wieku.

Choć od jego śmierci minęło już tyle lat jego historia jest wciąż żywa o czym świadczą kolejne pokolenia fanów słuchających jego piosenek, a nawet naśladujących go. Jedną z takich osób jest właśnie Maciej Kryszak.

Strzałkowianin od najmłodszych lat interesował się aktorstwem, tańcem i muzyką. Już wtedy zafascynowany był Elvisem i jego twórczością oraz amerykańską muzyką lat 50, 60 i 70. Po czasie, zainteresowanie zmieniło się w pasję, a w końcu zawód, bo obecnie Maciej żyje właśnie z występów jako Elvis Presley.

Peruka, ciemne okulary, stroje jak u Elvisa i gitara to jego nieodłączne atrybuty. Do tego, ćwiczona przez lata, charakterystyczna choreografia i król Rock and Rolla jak żywy. Chętnych, by zobaczyć go w akcji nie brakuje. Występuje na imprezach firmowych, wieczorach panieńskich, ale także jako suport na dużych koncertach. Oprócz utworów Elvisa śpiewa również własne piosenki. W przyszłości chce wydać płytę.

W trakcie programu „Poranek WTK” Maciej opowiedział o tym jak rozpoczęła się jego fascynacja królem Rock and Rolla, a także zdradził kilka ciekawych faktów z życia swojego idola. Zagrał też jedną z jego piosenek, a na koniec udzielił prowadzącemu krótkiej lekcji tańca.

Film obejrzycie TUTAJ.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz