Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Strzałkowski policjant pracuje w Chorwacji!

Mł. asp. Zbigniew Stańczyk, obecnie pracujący na Posterunku Policji w Strzałkowie – doceniony! Płynny angielski oraz policyjna fachowość przyczyniły się do wybrania go jako jednego z czterech policjantów, którzy pełnią wakacyjną służbę w Chorwacji.

Od kilku lat jednym z najbardziej popularnych wśród turystów z Europy kierunków wakacyjnych wyjazdów jest właśnie Chorwacja. Wzrost zainteresowania społeczeństwa tym krajem zrodził potrzebę połączenia sił policji z różnych państw Europy. Przed siedmioma laty chorwacka policja rozpoczęła realizację programu pod nazwą „Bezpieczny sezon letni” i zaprosiła do udziału w tym przedsięwzięciu przedstawicieli policji z Czech, Słowacji, Niemiec, Francji, Węgier, Włoch i Polski.

Mł. asp. Zbigniew Stańczyk służy w policji od 2007 roku. Bardzo dobra znajomość języka angielskiego spowodowała, że został wytypowany na opiekuna policjantów chorwackich podczas EURO 2012. Zanim przydzielono go do wakacyjnej służby w Chorwacji, musiał przejść specjalne postępowanie kwalifikacyjne, w którym uczestniczyli policjanci ze wszystkich województw naszego kraju.  Płynny angielski oraz policyjna fachowość przyczyniły się do wybrania go jako jednego z typowanej czwórki.

W tym roku oddelegowano policjantów z garnizonów: wielkopolskiego, szczecińskiego oraz mazowieckiego.  Dwa patrole polskich funkcjonariuszy stacjonują w Zadarze i w Trogirze. Każdy z nich ma przydzielonego opiekuna ze strony chorwackiej. Mł. asp. Zbigniew Stańczyk służy właśnie w Trogirze. Towarzyszy mu policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim – podkom. Anna Młynarczyk.  Zadania polskiego patrolu mają charakter typowo prewencyjny. Aby zapewnić Polakom jak najbardziej bezpieczny i komfortowy pobyt na chorwackim wybrzeżu, nasi policjanci wspierają zagranicznych kolegów podczas codziennej służby. Wyróżnienia gratulujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *