Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Strzałkowski „Rolnik” oficjalnie przekształcony

Już nie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, a Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Strzałkowska placówka oficjalnie rozpoczęła nowy rok szkolny pod nowym szyldem, ale jak podkreślano przede wszystkim z nowymi możliwościami.

Przypomnijmy, po burzliwych dyskusjach na temat przekształcenia placówki, decyzją radnych powiatu „Rolnik” od nowego roku szkolnego miał zmienić się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Tak też się stało. 1 września centrum oficjalnie rozpoczęło funkcjonowanie. Na budynku strzałkowskiej placówki zawisł nowy szyld. Jak mówił podczas inauguracji dyrektor szkoły, Władysław Pietras, dziś człowiek w trakcie swojego życia będzie kilkakrotnie zmieniał zawód, ale także ustawicznie szkolił się, pogłębiał wiedzę, nadążał za zmianami. – Kształtowanie postaw aktywnego uczenia się przez całe życie to jedno z wyzwań stojących przed nauczycielami i szkołami. Kompetencja uczenia się, choć kluczowa, może jednak nie wystarczyć młodemu człowiekowi do odnoszenia sukcesów we współczesnym świecie. Wymagane będą także inne umiejętności, dzięki którym młodzi ludzie będą mogli w pełni korzystać z praw i możliwości rozwijającego się społeczeństwa. Niezbędne do pełnego funkcjonowania w społeczeństwie będą: umiejętność wykorzystywania nowych technologii, kreatywność, innowacyjność, rozwiązywanie problemów, otwartość na zmiany, gotowość do kształcenia przez całe życie. Powołanie centrum ma służyć realizacji tych celów – mówił dyrektor centrum.

W nowym roku szkolnym placówka znów kształcić będzie w  kierunkach: Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej, Technikum Budowlane, Technikum Architektury Krajobrazu, Technikum Zawodowe. Oprócz tego Centrum zaprasza do skorzystania z bezpłatnych kursów kształcenia zawodowego takich jak: opiekunka środowiskowa, florysta, technik żywienia i usług gastronomicznych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, mechanik – operator pojazdów i maszyn rolniczych, rolnik, technik rolnik, kucharz oraz mechanik motocyklowy. Podania na kurs kwalifikacyjny można pobrać ze strony centrum www.ckziustrzalkowo.pl.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz