Strzelali tylko do własnych bramek

Wyższość lidera drugiej grupy Konińskiej Klasy Okręgowej musieli uznać Czarni Ostrowite. SMS Ślesin pokonał gospodarzy  spotkania 2:1, choć ani razu nie trafił do siatki rywali.

Spotkanie dla Czarnych rozpoczęło się fatalnie. Już w trzeciej minucie piłkę do własne bramki skierował Paweł Górniak. W trakcie pierwszej połowy goście mieli więcej z gry, jednak niewiele z tego wynikało. Miejscowi próbowali kontratakować, jednak nieskutecznie.

Najwiecej zagrożenia pod bramką graczy SMS-u mogli stworzyć po stałych fragmentach gry. Rzuty rożne i wolne rozgrywali jednak źle. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy po jednym z szybkich ataków Czarnych, piłkę w pole karne dośrodkował Adrian Stawowy, a obrońca ze Ślesina wyręczył Łukasza Pigułę i wbił ją do własnej siatki. Było 1:1.

W drugiej połowie mecz nieco się wyrównał. Najlepszą okazję na zdobycie gola miał Stawowy, który jednak nie zdołał posłać piłki między nogami interweniującego bramkarza rywali. Więcej sytuacji mieli  przyjezdni. Strzelali jednak głównie z dystansu i to niecelnie, albo zbyt szybko próbowali posyłać piłkę za linię obrony graczy Damiana Augustyniaka. Kiedy już stwarzali zagrożenie dobrze między słupkami interweniował Łukasz Jaskólski.

Czarni mieli nadzieję na korzystny rezultat. Niestety w 62 minucie, po zagraniu przeciwników, przy próbie obrony drugi raz swojego bramkarza zaskoczył Górniak. Po trzeciej w tym meczu bramce samobójczej SMS prowadził 2:1. Choć nasza drużna w końcówce rzuciła wszystko na jedna szalę, to jednak nie zdołała zdobyć wyrównującego gola.

1 kwietnia Czarni na wyjeździe zmierzą się z Tulisią Tuliszków.