Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Strzelcy z dofinansowaniem Ministra Obrony Narodowej

Stowarzyszenie „Z Wiatrem i pod Wiatr” otrzymało środki na realizację projektu – 
„Szkolenie strzeleckie młodzieży”.

Pieniądze pozyskano w ramach Otwartego Konkursu ofert na realizację zadań publicznych w formie wsparcia w zakresie Obronność państwa i działalność Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej pn. I Ty możesz służyć Ojczyźnie, ogłoszonego przez Ministra Obrony Narodowej.

Projekt realizowany będzie od czerwca do listopada 2022 roku. Jego celem jest upowszechnienie rozwoju i podniesienie poziomu szkolenia proobronnego społeczeństwa. Działania przyczynią się również do przygotowania młodzieży do zawodowej służby wojskowej i służby w Wojskach Obrony Terytorialnej.Projekt skierowany jest do uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupcy.
Jego wartość finansowa to 30 890 zł, z czego 28 000 zł to środki pochodzące z MON.

Zajęcia z młodzieżą rozpoczną się we wrześniu i obejmą wykłady (szkolenie edukacyjno – informacyjne), treningi strzeleckie z karabinów pneumatycznych. Cykl treningów zakończony zostanie zawodami, na których najlepsi strzelcy otrzymają nagrody. Partnerem jest Zespół Szkół Ekonomicznych w Słupcy Osobą odpowiedzialną za realizację projektu jest Karol Biadasz.

Jego przebieg można będzie śledzić na stronie internetowej ZSE w Słupcy i profilu Stowarzyszenia na Facebooku.

To już 7 projekt Stowarzyszenia „Z Wiatrem i pod Wiatr, który zyskał uznanie Ministra Obrony Narodowej! Od 2014 r. łączna wartość środków finansowych pozyskanych z MON na szkolenie młodzieży z powiatu słupeckiego to ponad 111 000 złotych!

 

FOTO: Archiwum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *