Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Stworzyli książki sensoryczne

Klasa III a ze Szkoła Podstawowa Nr 3 w Słupcy im. Adama Mickiewicza w poniedziałek wzięła udział w warsztatach z tworzenia książek sensorycznych.

-Instruktorzy z ŻyWa Pracownia wspólnie z uczestnikami projektowali i wykonywali książki sensoryczne o tematyce uczuć. Ich istotą jest możliwość doświadczania za pośrednictwem kilku zmysłów, nie tylko wzroku. Do stworzenia książek wykorzystane zostały bardzo różne techniki i materiały, dostarczające wielu wrażeń sensorycznych – zarówno na etapie tworzenia, jak i czytania.

Na początek uczestnicy opowiadali o tym, co czują przez dotyk. Jakie uczucia wzbudza w nich dotyk przedmiotów, których nie widzą. W bardzo łatwy sposób udało im się dokonać podziału emocji na pozytywne i negatywne. Radość, miłość, zdziwienie to pozytywy, złość, niepokój, smutek to emocje negatywne, które wykorzystali w następnej części warsztatów, gdzie trzeba było opisać uczucie, które kojarzy się z dotykiem przedmiotu – ciepło, zimno itp.

Do tych eksperymentów zostały użyte różne materiały o różnej fakturze. Na zakończenie powstały ciekawe prace – przedstawienie uczuć na kolorowych kartkach papieru łącząc materiał z odpowiednim uczuciem.

Warsztaty odbyły się w ramach realizacji przedsięwzięcia grantowego KULTURAlna Biblioteka, finansowanego z projektu Kultura bez Barier-czytamy na stronie słupeckiej biblioteki.

 

FOTO: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Słupcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *