Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Stypendia dla najlepszych uczniów w Powidzu

Podczas inauguracji Roku Aleksandra Fredry w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Powidzu wręczono stypendia dla najlepszych uczniów.

-W dniu 16 marca w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Powidzu odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów uzdolnionym uczniom ze szkoły podstawowej w Powidzu, połączona z inauguracją Roku Aleksandra Fredry. Dyrektor Anna Wierzbicka serdecznie powitała zaproszonych gości, na czele z wójtem Jakubem Gwitem, stypendystów wraz z rodzicami i społeczność szkolną.

Następnie dyrektor szkoły przedstawiła plan działań związanych z obchodami roku polskiego autora komedii, bajek i wierszy. Wójt Gminy Powidz wspominając postać Aleksandra Fredry, nawiązał do znaczenia autorytetów w życiu każdego człowieka i ich ważnej roli w kształtowaniu postaw młodych ludzi. Zwrócił też uwagę na zaangażowanie społeczności szkolnej w realizację różnego rodzaju inicjatyw.

Następnie wójt Jakub Gwit przypomniał, że zgodnie z uchwałą Rady Gminy Powidz stypendia są wręczane trzem najlepszym uczniom w klasie, którzy otrzymali odpowiednią średnią ocen. Życząc kolejnych sukcesów zachęcał uczniów do dalszej wytężonej pracy informując jednocześnie o podwyższeniu kwot stypendium o 30% począwszy od drugiego semestru roku szkolnego 2022/2023. Wójt pogratulował stypendystom i ich rodzicom, podziękował im oraz gronu pedagogicznemu i przyjaciołom szkoły za wsparcie uczniów w uzyskiwaniu wysokich wyników nauczania.

Stypendia naukowe z rąk wójta Gminy Powidz Jakuba Gwita, wiceprzewodniczącego Rady Gminy Powidz Józefa Nowaka, przewodniczącego Komisji Oświaty Krzysztofa Bartkowiaka, dyrektora szkoły Anny Wierzbickiej i inspektora oświaty Renaty Jankowskiej otrzymali uczniowie na liście poniżej-czytamy na stronie Gminy Powidz.

 

Klasa IV

1. Wojciech Danyluk, średnia 5,18 – zachowanie wzorowe
2. Oskar Wełnic, średnia 5,09 – zachowanie wzorowe
3. Sebastian Białka, średnia 5,09 – zachowanie wzorowe

 

Klasa V

1. Aleksandra Barczak, średnia 5,15 – zachowanie wzorowe
2. Iga Grad, średnia 5,08 – zachowanie wzorowe
3. Mariusz Budkiewicz, średnia 5,00 – zachowanie bardzo dobre

 

Klasa VI

1. Marian Piotrowski, średnia 5,27 – zachowanie wzorowe
2. Izabela Stasiak, średnia 5,15 – zachowanie wzorowe
3. Dominika Grylewicz, średnia 4,77 – zachowanie wzorowe

 

Klasa VIII

1. Fabiola Somerfeld, średnia 5,21 – zachowanie wzorowe
2. Zuzanna Michałowska, średnia 5,00 – zachowanie wzorowe
3. Lena Bocheńska, średnia 4,86 – zachowanie bardzo dobre

 

 

FOTO: Gmina Powidz

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *