Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Sukces Antka Słowińskiego w Mławie

Od 29 do 31 stycznia w Mławie odbywał się XXVI Mławski Festiwal Muzyki Akordeonowej „Od solisty do orkiestry”, podczas którego jest organizowany Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy, nad którym patronat ma Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.

Do Mławy przyjeżdżają od wielu lat uczniowie szkół muzycznych oraz studenci akademii muzycznych z całej Polski. Festiwal ma wieloletnią tradycję i wysoką rangę w środowisku akordeonistów i można go porównać do naszego konkursu akordeonowego, organizowanego przez słupecką szkołę muzyczną.

Od września przygotowania do konkursu w Mławie rozpoczął uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej w Słupcy, Antoni Słowiński. Przeznaczony czas na codzienne ćwiczenie przerodził się w sukces, bo Antek zajął trzecie miejsce w bardzo licznej i trudnej kategorii wiekowej dla uczniów klas IV-VI z całej Polski.

To olbrzymi sukces Antka i jego nauczyciela Cezarego Witlewskiego, który został także wyróżniony przez Jury konkursowe za „wyróżniające przygotowanie uczniów do konkursu” .

Gratulujemy Antkowi, rodzicom, nauczycielowi, a także słupeckiej szkole tego sukcesu i życzymy dalszych, zarówno pedagogicznych i artystycznych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *