Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Sukces Leny w XLIII Wojewódzkim Turnieju Białych Piór

Świetnym wynikiem w konkursie wojewódzkim może pochwalić się uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Słupcy.

– „Po urokliwej, być może lekko starodawnej, kwiaciarni przechadzała się powolnym krokiem pani, której imienia nie znał nikt, zaś z wyglądu kojarzyli ją wszyscy ludzie, jacy mieszkali w Złotnikach. Gdziekolwiek spojrzeć, rozglądając się leniwym wzrokiem po pawilonie starszej damy, było widać mnóstwo przeróżnych, niekoniecznie popularnych, gatunków kwiatów. Na drewnianych półkach stały w równych rzędach cudowne naręcza, a przez stare, odrobinę zakurzone okna, próbowały usilnie przecisnąć się promienie słońca, które akurat tego dnia, postanowiło ogrzać ziemię okropnie mocno (…)”.

Z ogromnym wzruszeniem i wielką dumą prezentujemy powyższy cytat, pochodzący z opowiadania Kwiatostany, autorstwa naszej Uczennicy, Leny Kędziory, z kl. 5a (opiekun: Dominika Mikołajczyk). Czyż nie brzmi on niczym fragment powieści znanej pisarki? Wyróżnia się niezwykłym bogactwem językowym, kunsztem gramatycznym…

Nie bez powodu niniejsza praca Leny została dostrzeżona przez Jurorów XLIII Wojewódzkiego Turnieju Białych Piór im. Ewy Gajowieckiej organizowanego pod patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. W swojej kategorii wiekowej Lena zdobyła II miejce (!!!), a Jej praca została opublikowana w pamiątkowym tomiku, wydanym przez Organizatorów.

O niebywałym sukcesie Leny świadczy fakt, iż w tegorocznej edycji Turnieju udział wzięło 333 uczestników ze 121 szkół (dane pochodzą ze strony: lepszypoznan.pl)! Nagrodę, będącą uhonorowaniem trudu włożonego w tworzenie swego dzieła, Lena odebrała podczas uroczystej gali finałowej, która odbyła się 13 kwietnia 2024 r. w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 w Poznaniu.

Leno! Gratulujemy i życzymy Ci kolejnych sukcesów literackich. To prawdziwy zaszczyt móc spotykać się z Twoimi przeżyciami i myślami, które przelewasz na papier…! – czytamy w informacji szkoły.

 

FOTO: SP1 Słupca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *