Sukces młodych karateków z Wólki

Cztery medale przywieźli z ostatnich zawodów podopieczni Strzałkowskiego Klubu Karate. Wszyscy należą do sekcji trenującej na co dzień w Wólce.

Zajęcia karate w Wólce trwają od września ubiegłego roku. Prowadzi je Mateusz Zarzecki, medalista Mistrzostw Polski, Europy i Świata (II DAN). Dzieci bardzo szybko zaczęły osiągać dobre wyniki na zawodach rangi krajowej i wojewódzkiej. Sukcesy zawodników oraz rosnące zainteresowanie sekcją zaowocowały rozpoczęciem zajęć w Strzałkowie i założeniem przez trenera Strzałkowskiego Klubu Karate.

W sobotę, 5 października zawodnicy sekcji z Wólki brali udział w VII Turnieju o Puchar Burmistrza Kobylina. Zdobyli cztery medale: dwa srebrne (Patryk Nawrocik – kata pierwszy krok 7 lat, Amelia Homoncik – kihon pierwszy krok 8 lat) i dwa brązowe(Patryk Nawrocik – kata 7 lat i młodsi, Aleksandra Nawrocik – kihon pierwszy krok 10 lat i starsi). Cenne doświadczenie zdobył także Fabian Janus, który ukończył zawody na 5. miejscu.