Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Sukces słupeckich instrumentalistek

Kamila Gajdzińska z Słupeckiego Ogniska Muzycznego zdobyła główną nagrodę podczas XXVII Regionalnego Przeglądu Społecznych Ognisk Muzycznych w Koninie.

Przesłuchania konkursowe odbyły się w przepięknej sali ratuszowej. W jury przeglądu zasiedli uznani pedagodzy konińskiej szkoły muzycznej, których zadaniem była ocena uczestników w czterech kategoriach: instrumenty klasyczne, studio piosenki, keyboard, zespoły instrumentalne.

W grupie instrumentów klasycznych bardzo dobrze zaprezentowały się uczennice Słupeckiego Ogniska Muzycznego. Flecistka Kamila Gajdzińska  (naucz. Anita Roziewska) i  gitarzystka Martyna Czerniejewska (naucz. Agata Gierłowska)  zostały  uhonorowane nagrodami przeglądu. Ponadto Kamila Gajdzińska otrzymała główną nagrodę dla najlepszego wykonawcy.

Warto podkreślić , że obie laureatki uczą się grać na w/w instrumentach od roku, co jeszcze bardziej świadczy o ich wielkich zdolnościach muzycznych. W konkursie zaprezentowała się również flecistka Marta Jaśniak. Dziewczętom gratulujemy i życzymy następnych sukcesów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *