Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Sukcesy uczniów Jedynki w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”

36 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Słupcy wzięło udział w XXXIII edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”.

– Głównym organizatorem tego konkursu w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, natomiast międzynarodowym inicjatorem konkursu jest paryskie stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontières”.

Atrakcyjne zadania konkursowe popularyzują wiedzę matematyczną, mobilizują do rozwijania zainteresowań oraz umożliwiają sprawdzenie swoich umiejętności.

Konkurs rozgrywany jest w sześciu kategoriach wiekowych i przyznawane są następujące rodzaje nagród: nagrody dla laureatów konkursu, nagrody za bardzo dobry wynik, nagrody za wyróżnienie.

W tegorocznej edycji wzięło udział 36 uczniów naszej szkoły. Z przyjemnością informujemy, że w tym prestiżowym konkursie Katarzyna Nowicka z klasy IV b uzyskała wynik bardzo dobry, a uczniowie: Rąbczewski Ignacy oraz Połatyński Jan z klasy II b, Hanna Koralewska z klasy III a, Adrian Studziński z klasy IV a, Laura Górska z klasy IV b i Kajetan Rąbczewski z klasy VII b otrzymali wyróżnienia.

Kasia Nowicka 29 maja uczestniczyła w gali wręczenia nagród i dyplomów w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej w Koninie.

Gratulujemy zdolności matematycznych i życzymy dalszych sukcesów! – czytamy w informacji Szkoły.

 

FOTO: Szkoła Podstawowa nr 1 w Słupcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *