Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Świąteczny kiermasz w Słupcy

W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Słupcy zrobiło się nastrojowo. Wszystko za sprawą słupeckiego kiermaszu świątecznego. Atrakcji nie brakowało, a mieszkańcy regionu szczelnie wypełnili salę MOSIR-u.

Władze Słupcy zorganizowały przedświąteczny kiermasz biorąc przykład z miast, które od lat tworzą podobny jarmark. Chętnych do wystawienia się podczas słupeckiego Jarmarku Świątecznego nie brakowało. – Celem naszego jarmarku jest integracja międzypokoleniowa, bo wśród wystawców mieliśmy przedszkola, szkoły, warsztaty terapii zajęciowej, osoby prywatne, a także osoby, które w domowym zaciszu wykonują różne arcydzieła. Zgłosiło się bardzo dużo osób, które chciały z nami tutaj dzisiaj być. Jest to fajny czas na spotkania, rozmowy, bo bardzo dużo osób umawiało się na dzisiaj – mówiła Arleta Kolska-Hypka z Urzędu Miasta w Słupcy.

Oprócz stoisk z najróżniejszymi regionalnymi produktami, nie brakowało też atrakcji dla dzieci. Był na przykład kącik Elfów, czyli miejsce zabaw i gier, najmłodszych zabawiali też Pani Śniegu i Miś, można było świątecznie pośpiewać, albo zrobić sobie zdjęcie ze św. Mikołajem i skrzatem Onufrym. Podczas jarmarku wystąpiła także słupecka Orkiestra Dęta, a Pasjonaci Słupca zorganizowali dla dzieci coś na sportowo, czyli tor pełen przeszkód. Była też Strefa Kids przygotowana przez koszykarzy z Gromu. Pierwszy jarmark świąteczny odbył się w Słupcy trzy lata temu.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz