Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Świąteczny Parkrun Szubianki

Na świąteczne bieganie wszystkich miłośników tej aktywności sportowej zaprosili organizatorzy kolejnego parkrunu Szubianki w Zagórowie.

– Istnieją badania naukowe dowodzące, że samotność i izolacja społeczna są tak samo niebezpiecznymi czynnikami ryzyka, jak otyłość, palenie tytoniu i brak aktywności fizycznej. Zdaniem badaczy odbija się to nawet na poziomie komórkowym. Hormony uwalniane pod wpływem stresu wyzwalanego przez doświadczanie samotności prowadzą do stopniowego wyniszczania organizmu, stając się przyczyną wielu poważnych schorzeń.

Myśmy chyba wynaleźli lekarstwo: zaangażowanie społeczne! Z każdego parkrunu wracamy pełni pozytywnej energii, ponieważ współdzielimy ją tutaj jako grupa i nawet gdy ktoś przychodzi w sobotni poranek wręcz wyprany z sił – dajemy mu nadwyżkę własnej. Podobnie było i dzisiaj: niezależnie czy w domu czekało pieczenie mazurków, czy wymiana kół z zimowych na letnie ( czasem jedno i drugie ). Była moc!

Dlatego z czystym sumieniem mogliśmy sobie życzyć zdrowych i wesołych świąt – jesteśmy pewni, że pozytywnej energii wystaczy, by się spełniło. Gościnnie wpadli do nas : Renata i Stefan z Poznania z mamą Zofią – ze Świdwina; Mirek ze Skalmierzyc oraz Filip z Poznania. Super, że byliście z nami!

Wszystkich biegaczy i chodziarzy dopingowała ekipa wolontariuszy pod wodzą Grześka. Dodatkowo trasę sprawdzili Darek L i Janek, tokeny wydawała Matylda, na stoperze Darek Ś , skanowała Katka, a stawkę zamknęła Kasia K. Katka dostarczyła kawę i herbatkę, a zaprzyjaźniona Przedsiębiorczyni – zafundowała wodę gazowaną i niegazowaną dla wszystkich spragnionych.

Najfajniejsze fotki tradycyjnie zrobił Darek L, a Maciek dzielnie bębnił. Całość akcji koordynował Kamil.
Dzięki za wszystko, do zobaczenia w przyszłą sobotę! – czytamy na stronie wydarzenia.

 

FOTO: Parkrun Szubianki, Zagórów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *