Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Światowej rangi sukces Szymona Goślińskiego

O kolejnym sukcesie swojego ucznia informuje Państwowa Szkoła Muzyczna w Słupcy.

– Z radością informujemy, że Szymon Gośliński z klasy fortepianu Danuty Gościńskiej otrzymał Wyróżnienie oraz dwie Nagrody Specjalne w 31 Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni.

Konkurs odbywał się w dniach od 22-26 maja 2024 r. Po eliminacjach wstępnych (online) do przesłuchań konkursowych zostaje wybranych tylko 55 najlepszych, młodych pianistów z całego świata.

W tym roku o udział w konkursie aplikowało ponad stu kandydatów. W najmłodszej kategorii wiekowej znalazło się tylko trzech reprezentantów Polski oraz reprezentanci Kanady, Chin, USA, Australii, a w pozostałych kategoriach również z Japonii, Ukrainy, Bułgarii, Singapuru, Hiszpanii i Chorwacji.

Uczeń naszej szkoły decyzją międzynarodowego jury otrzymał Wyróżnienie oraz Nagrodę Specjalną Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina w formie recitalu „kwadranse muzyczne” w Żelalowej Woli.

Jury konkursu: prof. Piotr Paleczny (Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Polska), przewodniczący Jury prof. Anthony Adkins (Royal College of Music w Londynie, Wielka Brytania), prof. Clara Biermasz (Fundacja Chopin Stichting, Holandia), prof. Alberto Nosè (Konserwatorium Muzyczne im. Evaristo Dall’Abaco w Veronie, Włochy), prof. Zbigniew Raubo (Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Polska), prof. Michał Szymanowski (Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, Polska) – czytamy w informacji szkoły.

 

FOTO: PSM w Słupcy

Jedna odpowiedź

  1. Serdecznie gratuluję . Tak to się zaczyna . W tym wieku taki sukces . Brawo dla artysty i nauczycieli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *