Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Światowy Dzień Aids

W Miejskim Domu Kultury w Słupcy w dniu 30 listopada br pion Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Słupcy zorganizował Obchody Światowego dnia AIDS.

W obchodach uczestniczyli: Zygmunta Jasiński(PPIS w Słupcy), Paweł Malcherczyk(MONAR Konin), Joanna Wolińska(KPP w Słupcy), Agata Orchowska (Starostwo Powiatowe), Lidia Śmidowicz(Urząd Gminy Strzałkowo), Mariusz Król (Urząd Miasta w Słupcy), Iwona Łysiak (SOSW Słupca), uczestnicy XVIII Powiatowej Olimpiady Wiedzy o HIV i AIDS, laureaci etapu powiatowego wojewódzkiego konkursu „Nie daj szansy AIDS” na film pod tytułem „Krótki film o HIV” oraz nauczyciele i młodzież z ZSE, LO, ZSZ, oddz. gimnazjalnego SP nr 3 w Słupcy.

Obchody otworzył Pan Zygmunt Jasiński – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Słupcy. Terapeuta uzależnień z MONAR-u oddz. w Koninie wygłosił wykład nt „Uzależnienia, a HIV”.

Podsumowania całorocznych działań z zakresu profilaktyki HIV i AIDS prowadzonych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Słupcy dokonała Małgorzata Pluta pracownik ds. oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia PSSE.
Na Obchodach zostały wręczone nagrody laureatom etapu powiatowego wojewódzkiego konkursu „Nie daj szansy AIDS” na film pod tytułem „Krótki film o HIV”.

I nagroda dla zespołu filmowego z Gimnazjum w Lądku w składzie: Żaneta Hernes, Dominika Andrzejak, Iga Sypniewska (film reprezentuje powiat na etapie wojewódzkim konkursu, którego finał odbędzie się 7 grudnia w Kinie MUZA w Poznaniu.

II nagroda dla ekipy filmowej z oddz. gimnazjalnego Szkoły Podstawowej w Drążnej w składzie: Nikola Witasik, Zuzanna Kukulska, Mateusz Kujawa. Nagrody dla laureatów konkursu na film ufundowane z grantu „Pozytywnie Otwarci” oraz od sponsorów lokalnych.

Wręczono również podziękowania nauczycielom, którzy prowadzą działania związane z profilaktyką HIV i AIDS w placówkach szkolno- oświatowych.

Nagrody dla młodzieży ufundowali: Starostwo Powiatowe, Urząd Gminy Strzałkowo, Urząd Gminy Orchowo, Urząd Gminy Lądek, GOPS w Ostrowitem, Wytwórnia Materiałów Betonowych w Giewartowskich Holendrach, Firma Jaguar w Słupcy, Zakład Aktywności Zawodowej w Słupcy, Stowarzyszenie ds. Walki z Nowotworami oraz Chorobami Układu Oddechowego w Słupcy, Kino SOKOLNIA w Słupcy, PSSE.

Nagrody otrzymali również uczestnicy i laureaci  XVIII Powiatowej Olimpiady Wiedzy  o HIV i AIDS:

Kategoria oddział gimnazjalny/ gimnazjum

I miejsce – Dominika Walczak – Zagórów
II miejsce – Martyna Kierzek – Trąbczyn
III miejsce – Julia Szkudlarek – Strzałkowo

I wyróżnienie – Paulina Wilczewska – Zagórów
II wyróżnienie – Dominika Kropidłowska – Strzałkowo
II wyróżnienie – Patryk Mikołajczyk – Drążna
III wyróżnienie – Aleksandra Orchowska – Lądek

Kategoria szkoła ponadgimnazjalna

I miejsce – Dominika Półrolniczak – LO Słupca
II miejsce – Aleksandra Jaśkowiak – LO Słupca
III miejsce – Julia Kruszka – ZSP Zagórów

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz