Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu w Drążnej

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu obchodzili uczniowie Szkoły Podstawowej w Drążnej.

-Przypada on zawsze w trzeci czwartek listopada.W Polsce obchodzony jest od 1991 roku. Pomysł akcji powstał w Stanach Zjednoczonych, z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha.

Idea obchodzonego w Polsce i na świecie „Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu” ma na celu zwrócenie uwagi na skutki palenia tytoniu: społeczne, ekonomiczne, a przede wszystkim zdrowotne.

Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej odbyły się pogadanki, na których uczniowie dowiedzieli się jakie są zagrożenia związane z paleniem papierosów i e-papierosów, poszerzyli wiedzę w zakresie szkodliwości dymu tytoniowego oraz jak ważna jest postawa asertywna związana z unikaniem czynnego i biernego palenia papierosów lub e-papierosów.

Uczniowie klas II i III dodatkowo uczestniczyli w konkurencjach sportowych z dodatkowym obciążeniem – dużym papierowym papierosem. Wszystko po to, aby uzmysłowić im wpływ palenia na zdrowie i aktywność fizyczną-czytamy w informacji szkoły.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz