Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Światowy Dzień tabliczki mnożenia w Młodojewie

W piątek w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Młodojewie odbył się IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Głównym założeniem WMTDay jest zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie Tabliczki Mnożenia podczas egzaminów. Motto akcji „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają!” zawsze dostarcza wielu ciekawych historii. Idea sprawdzania „tabliczkowej wiedzy” podczas krótkich egzaminów zyskuje coraz większe grono zwolenników.

Nasza szkoła również przystąpiła do akcji w tym roku już po raz siódmy. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami są właśnie młodsi uczniowie.

Tworzą oni specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni są w losy i przepytują starszych kolegów oraz dorosłych. Podczas świętowania WMTDay w naszej szkole można było posłuchać wierszyków rymowanek oraz piosenek o Tabliczce Mnożenia. Na kolejnych trzech przerwach każdy z uczestników akcji mógł sprawdzić tabliczkową wiedzę w komisjach egzaminacyjnych. Po udanym egzaminie z uśmiechem zdający przybił piątkę lub żółwika.

W komisjach egzaminacyjnych pracowali uczniowie, którzy zostali wyłonieni podczas klasowych konkursów Tabliczki Mnożenia. Komisje egzaminacyjne pracowały pod opieką nauczycieli. Akcja IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole poraz kolejny przebiegała pod opieką koordynatora pani Wiesławy Walerczyk. Każda osoba, która odpowiedziała (ustnie lub pisemnie) na 5 pytań losu – otrzymała certyfikat z tytułem MT EXPERT.

Mamy nadzieję, że uzyskany certyfikat jest motywacją do dalszego pogłębiania wiedzy matematycznej i osiągania lepszych wyników w nauce. Wszystkim uczniom i dorosłym, którzy włączyli się do akcji dziękujemy i zapraszamy do kolejnej edycji w przyszłym roku. Tym, którym się nie udało zdobyć certyfikatu MT EKSPERT zachęcamy do dalszego do ćwiczenia Tabliczki i sprawdzania tabliczkowej wiedzy na lekcjach matematyki i w życiu codziennym.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku na pewno wszyscy będą już mistrzami. Najlepsi uczniowie którzy pracowali w komisjach egzaminacyjnych oraz wykazali się tabliczkową wiedzą w zmaganiach matematyczno – sportowych zostali nagrodzeni słodkim upominkiem. Zachęcamy Was do egzaminowania rodziców, dziadków, i innych krewnych oraz znajomych z tabliczkowej wiedzy. Gratulujemy wszystkim biorącym udział w tabliczkowych zmaganiach i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji za rok.

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz