Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Święcili pojazdy

Z okazji dnia patrona kierowców po raz kolejny policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy wspólnie z duchownymi prowadzili działania „Ze św. Krzysztofem na drodze”. Akcja skierowana była do kierowców oraz pasażerów i miała przypominać o bezpiecznych zachowaniach podczas korzystania z pojazdów. 

W zależności od parafii działania przybierały różne formy. W poniedziałek 24 lipca na drogach mista i gminy Słupca pojawiły się patrole drogówki wraz z kapelanem słupeckich policjantów. Mundurowi prowadzili kontrole drogowe, sprawdzali stan trzeźwości kierowców. Na tych, którzy popełnili niewielkie wykroczenia drogowe czekały pouczenia od funkcjonariuszy i reprymenda od księdza. Kontrolowani otrzymywali również materiały edukacyjne, odblaski, a od księdza obrazki z wizerunkiem św. Krzysztofai i modlitwą do patrona wszystkich kiewowców. Nie było tolerancji dla tych kierowców, którzy rażąco naruszyli przepisy.

Tego samego dnia po południu pod kościołem p.w. bł. M.Kozala w Słupcy święcono pojazdy. Byli tam również obecni funkcjonariusze prewencji i wydziału ruchu drogowego. Przyjeżdżającym pod kościół rowerami, motocyklami, czy samochodami wręczano naklejki „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu, ulotki o bezpieczeństwie na drogach oraz odblaski.

Podobnie było w Strzałkowie. Po mszy ksiądz proboszcz święcił pojazdy, przekazywał zawieszki z modlitwą kierowcy i różańce. Od policjantów kierujący otrzymywali ulotki i odblaski oraz porady jak bezpiecznie korzystać z dróg. Kierowcy nie byli zaskoczeni patrolami księży i policji, czy obecnością mundurowych pod kościołami. Akcja ze „Ze św. Krzysztofem na drodze” jest realizowana cyklicznie w powiecie słupeckim od kilku lat. Niezmienna jest też opinia podróżujących i kierujących, którzy uważają, że to świetny pomysł na dotarcie do dorosłych uczestników dróg. Pouczenia i obrazki przyjmowane były przez kierujących z należną powagą, ale także z uśmiechem i życzliwością. Wszyscy zgodnie twierdzili, że podobne działania są bardzo potrzebne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *