Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Święta spędzą na ligowym podium

Czarni Ostrowite na własnym boisku,  4:2 pokonali GKS Sompolno, w kolejnym meczu Konińskiej Klasy Okręgowej.

Przed meczem dokonano symbolicznego przekazania nowego sprzętu dla klubu. Fundatorami strojów treningowych i meczowych są są firmy Catering Anna i Restauracja Sosnova, a także Agro Partner. W zakupie pomogły również środki zebrane podczas licytacji na balu karnawałowym organizowanym przez Czarnych. Ponadto dwie nowe torby medyczne ufundował samorząd Gminy Ostrowite. Jedna trafi na stadion, a druga na halę sportową.

W pierwszej połowie mecz był dość wyrównany, jednak więcej okazji do zdobycia gola mieli gospodarze. Swoich okazji nie wykorzystali Adrian Stawowy, czy Łukasz Piguła, który trafił w słupek. Sytuacji sam na sam z bramkarzem na gola nie zamienił rownież Jarosław Kwiatkowski.  Niedługo potem do głosu doszli przyjezdni. Raz ich strzał wybronił Łukasz Jaskólki, a raz strzelali niecelnie.

Kilkaście minut przed przerwą po jednym z rzutów rożnych prowadzenie Czarnym dał Adam Piguła, który skierował piłkę do bramki głową.

W drugiej połowie na listę strzelców wpisali się jeszcze Kamil Lewandowski, który zdobył gola z rzutu karnego, a także Adrian Stawowy i Adam Kusiołek. Ostatecznie gracze Damiana Augustyniaka triumfowali 4:2, a tym samym nadal zajmować będą trzecie miejsce w tabeli Konińskiej Klasy Okręgowej.

Za tydzień na wyjeździe Czarni zmierzą się ze Spartą Barłogi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *