Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

„Święte krowy” jadące od strony rynku nawet nie spojrzą w lewo (…)”

Na problematyczne zachowanie niektórych kierowców przejeżdżających przez rondo na ulicy Warszawskiej w Słupcy zwróciła uwagę nasza czytelniczka.

– Mam prośbę. Czy możecie zwrócić na to uwagę, może jakiś krótki artykuł na ten temat. Chodzi mi o małe rondo, które znajduje się niedaleko Renkla. Osoby jadące od rynku wcale nie patrzą w lewo i sobie wjeżdżają na rondo jakby mieli pierwszeństwo.

Jeżdżę tamtędy kilka razy dziennie i prawie nie ma dnia, żebym nie była zmuszona do gwałtownego hamowania, bo „Święte krowy” jadące od strony rynku nawet nie spojrzą w lewo czy jakieś auto jadące od strony ul. Kościuszki nie jest już na rondzie.

Może przydałoby się tam wysłać kilka razy patrol policji, żeby pouczyła tych kierowców. Myślę, że to bardzo szybko by przyniosło dobry skutek. Być może ludzie jeżdżą na pamięć, tak jak wtedy gdy ronda nie było. Ale teraz jest.

I wszyscy muszą się stosować do znajdujących się tam znaków. Teraz kiedy robi się ślisko to może powodować duże niebezpieczeństwo. Wiem, że raczej nikt nie zginie od drobnej stłuczki. Tam nawet nie da się szybko jechać, ale zawsze bardzo mnie to stresuje- pisze jeden z naszych czytelniczek.

A Wy spotykacie się z takim zachowaniem kierowców w tym miejscu?


Najnowsze komentarze
 • Oni po prostu mają z górki.

 • W nocy „tępe łby” przejeżdżają to rondo z prędkością 50-60 km/h

 • A proszę zobaczyć jak się jeździ 21 stycznia,plac Szkolny, Kościuszki. Czy któryś z wyjeżdżających z ulicy 21 stycznia ustępuje tym jadącym od ulicy Kościuszki?

 • Totalne bzdury. Z Kościuszki wszyscy wjeżdzają na rondo z prędkością 50-60 km/h. Wystarczy przyjść popatrzeć !!!. Jadący z Poznańskiej muszą czekać jak „święte krowy” żeby wszyscy rajdowscy pędżacy z Kościuszki przejechali.
  Tak czy tak autor artykułu tak samo musi zachować szczególną ostrożność wjeżdzająć na rondo. A nie oburzony jest tym że musi hamować !!!
  Policja powinna pouczyć tylko i wyłacznie autora artykułu który ma niesłuszne pretensję ” że musi hamować”
  Autorze artykułu gdybyś jechał przepisowo 30 km/h to na pewno nie muasiłbyś hamować, tylko przejechałbyś płynnie.

 • Zamontować garby na ulicy i niech debile śmigają….

Dodaj komentarz