Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Świetlica na europejskim poziomie

Były kłopoty z wykonawcą, przedłużające się prace, ale w końcu się udało. Wczoraj w Woli Koszuckiej Parcele, gm. Słupca oficjalnie oddano do użytku wyremontowaną świetlicę.

Nowo wyremontowany obiekt ma na celu przede wszystkim stworzenie miejsca dla integracji i kulturalnej aktywności mieszkańców. Dodatkowo, w części budynek pełni również funkcję remizy strażackiej. – Jest mi bardzo miło, że po trzech latach od momentu powzięcia decyzji odbudowy i odnowienia tego budynku, pomimo trudności, powstał piękny obiekt, z którego będziemy się wszyscy cieszyć – mówiła wójt gminy Słupca, Grażyna Kazuś.

Oddanie do użytku nowej świetlicy nie mogło obyć się bez uroczystego przecięcia wstęgi. Wśród przecinających był m.in. sołtys Karol Brzeziński, który również nie krył swojego zadowolenia z przeprowadzonej inwestycji. – Mam nadzieję, że obiekt ten będzie służył naszym mieszkańcom przez długie lata, a co się z tym wiąże jeszcze bardziej będzie rozkwitało tutaj życie kulturalno-społeczne. Remiza ta jest naszym wspólnym, długo oczekiwanym dobrem. To zasługa wszystkich mieszkańców, którzy poświęcali swój cenny czas przy remoncie budynku i terenu wokół. Wszyscy bez wyjątku angażowali się, by nasze sołectwo wyglądało piękniej i by żyło się tutaj milej i wygodniej – mówił sołtys. Następnie ksiądz Stanisław Sztuba dokonał poświęcenia budynku.

W ramach części oficjalnej głos zabrali również przedstawiciele władz gminy oraz mieszkańcy Woli Koszuckiej. Wszyscy życzyli sobie przede wszystkim tego, by świetlica była miejscem jak najczęstszych spotkań, by kwitło w niej życie kulturalne i odbywało się jak najwięcej imprez – Tydzień temu udowodniliście przyjmując niemiecką delegację, że panująca tutaj atmosfera jest bardzo wyjątkowa i rodzinna. Tym bardziej świetlica ta zasługuje na miano nie tylko wiejskiej czy gminnej, ale i europejskiej – dodał Jerzy Kopczyński, przewodniczący Rady Gminy Słupca.

Miłym zaskoczeniem dla gospodarzy obiektu były wspaniałe prezenty podarowane na rzecz świetlicy przez przybyłych gości. Mieszkańcy sołectwa wyrazili także wdzięczność swojemu sołtysowi i jego żonie za trud, wkład, poświęcenie i upór w realizacji inwestycji. – Nerwów i stresów podczas remontu tego obiektu mieliśmy bardzo dużo, dlatego duży ukłon w kierunku naszego gminnego nadzorcy budowlanego, Pani Teresy Kałeckiej, która pilnowała tej inwestycji, a jej wieloletnie doświadczenie doprowadziło do tego co mamy. Gratuluję również naszemu komendantowi gminnemu, któremu przybył kolejny obiekt, jako remiza strażacka – podsumowała wójt gminy.

Na koniec gospodarze Jolanta i Karol Brzezińscy zaprosili wszystkich na poczęstunek oraz zabawę taneczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *