Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Święto 3 maja w Zagórowie

Przy pięknej słonecznej Święto Konstytucji 3 maja obchodzili mieszkańcy Gminy Zagórów.

– Jak co roku obchody rozpoczęły się od wręczenia ręcznie wykonanych przez studentki sekcji plastycznej ZUTW pięknych kotylionów i przemarszu Miejskiej Orkiestry Dętej OSP wraz mażoretkami i pocztami sztandarowymi do kościoła parafialnego, gdzie została odprawiona uroczysta Msza Św. w intencji naszej Ojczyzny.

Kolejnym punktem było złożenie przez delegacje kwiatów w miejscach pamięci i przemarsz wraz z mieszkańcami przy akompaniamencie orkiestry na Duży Rynek. Tam po złożeniu kwiatów pod pomnikiem nastąpiła część artystyczna programu podczas której mogliśmy usłyszeć występy Orkiestry, Chóru Bella Flow i zobaczyć układ taneczny z szarfami w wykonaniu grupy Kropeczki z MGOK.

Nie zabrakło też wystrzału z armatki w wykonaniu p. Bogdana Koniecznego. Na koniec w asyście naszej wspaniałej orkiestry i prezentujących się w nowych pięknych strojach mażoretek przeszliśmy wszyscy pod remizę OSP, gdzie zakończyliśmy obchody Święta Konstytucji 3 maja – czytamy na stronie Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Zagórowie.

 

 

FOTO: MGOK Zagórów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *