Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Święto 3 maja w Zagórowie

Na rynku w Zagórowie zorganizowane zostały gminne obchody Święta Konstytucji 3 maja.

-W tym roku Uroczystości Obchodów Święta Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się mszą świętą, której oprawę muzyczną zapewnił Chór Quarta pod kierunkiem dr hab. Ryszarda Piotrowskiego.

Po złożeniu wiązanek w miejscach pamięci narodowej, Orkiestra Reprezentacyjna Miasta Zagórów pod batutą kapelmistrza Roberta Żurańskiego z udziałem Grupy Mażoretek pod opieką artystyczną Alicji Matuszak, poprowadziła wszystkich na Duży Rynek, gdzie odbyły się dalsze uroczystości.

Burmistrz Miasta i Gminy Zagórów Roman Kulterman przywitał wszystkich mieszkańców i życzył miłego świętowania w gronie rodziny i znajomych. Głos również zabrał Starosta Słupecki Jacek Bartkowiak, który w tym szczególnym dniu odwiedził nasze miasto.

W części artystycznej wystąpiła Grupa Taneczna „Level Up” działająca w MGOK pod kierunkiem Iwony Bętkowskiej prezentując taniec z flagami. Krotki koncert piosenek patriotycznych zaprezentował Męski Kameralny Chór Quarta

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w dzisiejszych uroczystościach: delegacjom, strażakom, pracownikom ZGKiUW w Zagórowie, harcerzom i zuchom i wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Obchodów Święta Konstytucji 3 Maja-czytamy na stronie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zagórowie.

 

 

FOTO: MGOK Zagórów


Brak komentarzy

Dodaj komentarz