Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Święto 3. Skrzydła i 33. Powidzkiej Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu

Wojskowi z Powidza obchodzili w piątek Święto Dowództwa 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego oraz 33. Powidzkiej Bazy Lotnictwa Transportowego.

– Z tej okazji na placu przed hangarem C-130 odbył się uroczysty apel, w którym udział wzięli zaproszeni samorządowcy, przedstawiciele rodzajów Sił Zbrojnych, policji, straży pożarnej, stowarzyszeń i instytucji.

Powiat Słupecki reprezentował starosta Marek Dąbrowski i przewodniczący Rady Powiatu Czesław Dykszak. Starosta przekazał okolicznościowy list na ręce płk pilota Grzegorza Kołodziejczyka, dowódcy 3. SLTr oraz płk pilota Arkadiusza Golonki, dowódcy 33. PBLTr, w którym czytamy:

-Dzisiejszy dzień jest szczególnym momentem, by wyrazić wdzięczność za Wasze oddanie, profesjonalizm oraz nieoceniony wkład w obronność naszego kraju.
Wasze zaangażowanie i codzienna praca są fundamentem bezpieczeństwa narodowego oraz gwarancją skutecznego wsparcia operacji zarówno w kraju, jak i poza jego granicami”.

Podczas uroczystości odznaczono i awansowano żołnierzy wyróżniających się w służbie – czytamy na stronie Starostwa Powiatowego.

 

 

FOTO: Starostwo Powiatowe w Słupcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *