Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Święto biegaczy coraz bliżej

Przygotowania do I Mistrzostw Gminy Strzałkowo w biegu na 10 km wkraczają w decydującą fazę. Dziś organizatorzy zaprezentowali koszulkę, którą otrzymają wszyscy zawodnicy biegu głównego.

Spotkanie w Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Strzałkowie było okazją do podsumowania tego co już udało się zrobić i dopięcia pozostałych kwestii. Zaprezentowano też koszulki, które Ludowy Bank Spółdzielczy, ufundował dla wszystkich uczestników biegu głównego. Koszulka wykonana jest z oddychającego materiału, co z pewnością ucieszy wielu biegaczy. Ciekawostką jest umieszczenie na niej kodu QR, który odczytać można za pomocą smartfonu lub tabletu. Oprócz tego na koszulce znalazł się także herb Strzałkowa- organizatora imprezy, oraz logo Stowarzyszenia „Rozwinąć Skrzydła” i Ludowego Banku Spółdzielczego.

Na spotkaniu obecny był również przedstawiciel zawodników Jerzy Matuszewski, który w Mistrzostwach Gminy Strzałkowo pobiegnie z honorowym numerem 1. Tym sposobem organizatorzy chcą uhonorować biegacz, który swój pierwszy maraton zaliczył po ukończeniu pięćdziesiątego roku życia i pokazać, że na rozpoczęcie przygody ze sportem nigdy nie jest za późno.

Mistrzostwa Gminy Strzałkowo w biegu na 10 km zostaną rozegrane ramach akcji „Strzałkowo na Start”, która odbędzie się 10 maja. Rywalizację rozpoczną przedszkolaki, później na trasie pojawią się uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści. Razem z biegiem głównym wystartuje też bieg rekreacyjny i marsz Nordic Walking na dystansie 5 km. To jednak nie jedyne atrakcje tego dnia. W czasie trwania biegów na boisku za halą sportową odbywać się będą pokazy latawców oraz różnego rodzaju konkursy. Skorzystać będzie można również z bezpłatnych badań wad postawy u dzieci w wieku 3-10 lat oraz zarejestrować się do bazy potencjalnych dawców szpiku.

Dariusz Grzywiński, wójt gminy Strzałkowo

 

 

Warto dodać, że każdy z uczestników biegów otrzyma pamiątkowy medal a najlepsi w poszczególnych kategoriach nagrody. Dodatkowo Ludowy Bank Spółdzielczy w Strzałkowie ufundował też nagrody dla najlepszych biegaczy ze Strzałkowa. Wśród nich będą m.in. tablet czy rower.

Tadeusz Krotoszyński, prezes Ludowego Banku Spółdzielczego w Strzałkowie

 

 

Ważna informacja! Zapisy internetowe do biegu na 5 i 10 km już się zakończyły. Wszyscy, którzy chcieliby zgłosić jeszcze swój udział mogą to zrobić tylko w dniu imprezy. Biuro zawodów będzie czynne do godziny 16:00. Szczegóły na plakacie. Zachęcamy do udziału i do zobaczenia na trasie.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *