Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Święto biegania w Strzałkowie

Biegi dla dzieci, młodzieży i pierwsze Mistrzostwa Gminy Strzałkowo na 10 km. Tak w tym roku wyglądać będzie kolejna edycja ogólnokrajowej akcji Polska Biega w Strzałkowie. Dodatkowo, swoich sił na trasie spróbować będą mogli także amatorzy Nordic Waking.

Od kilku lat maj jest miesiącem, który w gminie Strzałkowo upływa pod znakiem sportu. Jedną z głównych propozycji skierowanych do miłośników aktywnego wypoczynku jest udział w ogólnopolskiej akcji Polska Biega. W rywalizacji udział wziąć może każdy od najmłodszych po dorosłych, od kompletnych amatorów po doświadczonych biegaczy. Szczególnie dla tych ostatnich w tym roku, po raz pierwszy zorganizowane zostaną Mistrzostwa Gminy Strzałkowo na dystansie 10 km. Dla tych, którzy lubią biegać, ale nie czują się na siłach by pokonać taką odległość przygotowano z kolei bieg rekreacyjny na 5 km. Nowością będzie również rajd Nordic Walking, którego uczestnicy do pokonania będą mieli również dystans 5 km.

Impreza odbędzie się 10 maja przy hali sportowej na ul. Górnej. Jako pierwsze, o godzinie 16:00 na starcie staną przedszkolaki (dystans 150 m.). Po nich na trasę wybiegną uczniowie szkół podstawowych a następnie gimnazjaliści. Młodsze dzieci (klasy I-III dystans 500 m.) rywalizować będą na stadionie, starsze (klasy IV-VI dystans 1200 m.) i gimnazjaliści (1800 m.) pobiegną ulicami Strzałkowa. Przed rozpoczęciem biegów zaplanowano również pokazową rozgrzewkę dla dzieci i młodzieży, tak by każdy zawodnik mógł dobrze przygotować się do startu. Początek biegu głównego zaplanowano na godzinę 17:00 kiedy wspólnie rywalizację rozpoczną biegacze na 5 i 10 km oraz chodziarze.Trasę biegu głównego można sprawdzić tutaj:

www.naszage24.pl/mistrzostwa-strzalkowa.

Zapraszamy wszystkich do udziału w zabawie i sportowej rywalizacji. Do zobaczenia na starcie 10 maja! Początek akcji o 16:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *