Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Święto Niepodełodgści w Drążnej

Niepodległość i wolność to dary, z których należy dobrze korzystać i o które trzeba się nieustannie troszczyć. Kolejna rocznica odzyskania przez Polskę suwerenności stała się okazją do przypomnienia jej historii, obfitującej w szereg dramatycznych wydarzeń. 10 listopada 2021 roku społeczność Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej uroczyście obchodziła Narodowe Święto Niepodległości.

Uroczystości rozpoczęty się o godzinie 11:11 wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego, który wprowadził wszystkich zebranych w patriotyczny nastrój. Podniosła atmosfera towarzyszyła także widzom spektaklu słowno-muzycznego przygotowanego przez uczniów z klas V-VIII. Przedstawienie ukazywało najważniejsze dzieje naszego państwa – od utraty niepodległości, z którą Polacy nigdy nie pogodzili się, poprzez podejmowanie zjednoczonego wysiłku narodu na rzecz odzyskania wolności.

Także słowa ostatniej piosenki „Wywalczona, Okupiona krwią, Bliska mojemu sercu, Zadana mi na zawsze, Umiłowana, Piękna i szlachetna Polska” skłoniły uczniów do refleksji nad naszą miłością do ojczyzny. Wiadomo, iż w dzisiejszych czasach istnieje potrzeba pielęgnowania polskiej historii i tradycji, poszanowania narodowych symboli, kształtowania poczucia solidarności z rodakami i pamięci o tych, którzy kiedyś żyli i walczyli o wolną Polskę.

Uroczyste obchody zakończyły się ogłoszeniem wyników konkursów i wręczeniem nagród przez panią dyrektor Danutę Samul. W kategorii klas IV-V w konkursie „Czy znasz polski hymn narodowy?” nagrodzono uczniów z klasy V: Izabelę Wrzesińską, Dawida Drzewieckiego oraz Damiana Kukulskiego. Natomiast w konkursie „Droga do wolności” zwycięzcami okazali się uczniowie z klasy VII: Marta Roszak (I miejsce), Kinga Kamińska (II miejsce) oraz Wojciech Piński (III miejsce). Nagrodzonym gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

Smakowitym zakończeniem celebrowania Święta Niepodległości była degustacja niepodległościówek – deserów w barwach narodowych, którymi delektowała się cała społeczność szkolna.

 

 

TEKST/FOTO: SP Drążna


Brak komentarzy

Dodaj komentarz