Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Święto Niepodległości w biegu

Jak co roku grupa biegaczy ze Strzałkowa i okolic uczciła 11 listopada na sportowo. W XIII edycji Indywidualnego Biegu Niepodległościowego wystartowało ponad 20 osób.

Indywidualny Bieg Niepodległościowy to inicjatywa Tomasza Gacy, który przed laty postanowił uczcić Święto Niepodległości przebiegając przez byłą granicę zaborów na Łężcu. Na początku biegał sam, ale z czasem zaczęły do niego dołączać kolejne osoby.

Przez lata bieg zyskał grono zwolenników, ale jego charakter w dalszym ciągu pozostał nieformalny. To swego rodzaju ewenement i znakomity przykład na to, że oddolne inicjatywy mieszkańców są bardzo potrzebne i mogą stanowić ciekawą alternatywę dla zorganizowanych imprez.

Biegacze, jak co roku wystartowali dokładnie o godz. 11:11. Przed startem złożyli kwiaty i znicze pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich i wyposażeni w biało – czerwone kotyliony, wykonane przez uczniów klasy VI a szkoły podstawowej w Strzałkowie, ruszyli w drogę.

Trasa o długości 11,11 km wiodła spod pomnika Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie na słupecki rynek i z powrotem. W trakcie biegu zawodnicy dwukrotnie przekroczyli miejsce, w którym przed laty przebiegała granica pomiędzy zaborami.

Tradycyjnie, podczas biegu nie była prowadzona żadna klasyfikacja, nie było medali, ani nagród. Wszyscy biegli w jednym celu, aby uczcić 99. rocznicę odzyskania niepodległości.

 

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz