Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Święto Niepodleglości w Drążnej

Były patriotyczne pieśni, wiersze i przypomnienie historii Polski- tak uczniowie z Publicznego Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Drążnej uczcili zbliżające się Święto Niepodległości.

Akademie organizowane z okazji 11 listopada to w szkole tradycja bardzo ważna, co na początku uroczystości przypomniała zgromadzonym dyrektor placówki, Danuta Samul. Po krótkim wprowadzeniu do głosu doszli uczniowie. Patriotyczne piosenki i wiersze przeplatane były ważnymi wydarzeniami z historii Polski. Swego rodzaju podróż w czasie przez rozbiory, powstania, aż po odzyskanie przez nasz kraj Niepodległości to znakomita lekcja historii- twierdzili zgodnie nauczyciele i uczniowie.

Emilia Kinecka i Karolina Kusiołek

 

 

Na zakończenie spotkania głos zabrała wyraźnie wzruszona Grażyna Kazuś- wójt gminy Słupca, która podziękowała za piękną uroczystość. Chwilę później podziękowania powędrowały również w jej stronę, ponieważ tego dnia dokonano też oficjalnego oddania do użytku rozbudowanego boiska w Drążnej. To bardzo potrzebna inwestycja tłumaczyła Danuta Samul

 

 

Oprócz wielofunkcyjnego boiska wykonana została również bieżnia lekkoatletyczna do skoku w dal. Całość inwestycji kosztowała ponad 200 tys. zł, z czego ponad połowa to dofinansowanie ze środków unijnych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz