Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Święto Niepodległości w Jarzębince

Pielęgnując tradycje narodowe oraz patriotyzm w naszym przedszkolu Jarzębinka w Słupcy odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości.

-Wszystkie przedszkolaki ubrane w galowe stroje uroczyście świętowały ten wyjątkowy dzień dla Nas – Polaków. Głównym celem uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

Dzieci z grupy VI „Jeżyki’ przygotowały część artystyczną, która przybliżyła wszystkim historyczne wydarzenia Polski. Podczas występów dzieci recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki patriotyczne. Każda grupa wykonała ciekawe prace plastyczne upamiętniające tę uroczystość.

Tego dnia wzięliśmy udział w akcji MEN ,,Szkoła, przedszkole do hymnu“. Cała społeczność dokładnie o godz. 11:11 na placu przedszkolnym odśpiewała hymn Polski. Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania wartości i patriotycznych postaw naszych „Małych Polaków”- czytamy w informacji przedszkola.

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz