Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Święto Niepodległości w Kowalewie Opactwie

11 listopada to najważniejsze polskie święto narodowe – Święto Odzyskania Niepodległości. W 1918 roku, po 123 latach zaborów Polska stała się wolnym państwem.

-Dzień 10 listopada br. w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Kowalewie Opactwie, miał niecodzienny charakter, bowiem uroczyście obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. Od samego rana odczuwać można było odświętną, patriotyczną atmosferę. Dzięki przepięknym kokardom narodowym przygotowanym przez uczniów, cała społeczność szkolna prezentowała się wyjątkowo.

Akademia szkolna, dokładnie o godzinie 11.11, rozpoczęła się uroczystym odśpiewaniem hymnu państwowego. Wszyscy uczniowie aktywnie wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki Szkoła do hymnu. W tym roku szkolnym hymn zaśpiewało 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół z całego kraju oraz ponad 100 placówek polonijnych.

Po uroczystym odśpiewaniu hymnu, uczniowie klasy VI pod pieczą wychowawcy zaprezentowali ciekawy program artystyczny. W trakcie przedstawionego przedsięwzięcia podziwiać mogliśmy niezwykłe interpretacje tekstów kultury w wykonaniu wszystkich uczniów klasy VI. Dodatkową atrakcją były wspólnie odśpiewane pieśni patriotyczne, które dostarczyły nam wzruszenia i radości. Kolejnym punktem imprezy było spotkanie z etnologiem Krzysztofem Stachurskim, który zaciekawił uczniów wykładem i prezentacją „Początki państwa polskiego”. Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.

10 listopada 2021 roku w naszej szkole był wyjątkowo piękny, ponieważ w tym uroczystym dniu uświadamiamy sobie, że Polska po 123 latach niewoli stała się niepodległym państwem. Mamy nadzieję, że takie dni jak ten, przyczynią się do tego, by pielęgnować patriotyzm oraz niezwykłą więź z Ojczyzną, Jej historią, kulturą i tradycjami- czytamy w relacji Szkoły.

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz