Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Święto Niepodległości w Misiu

W Przedszkolu Nr 2 „Miś” odbyła się przepiękna uroczystość z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Prowadzący spotkanie Krystian i Sylwia najpierw powitali przybyłych gości w osobie: Barbary Wawrzyniak – Prezesa Regionalnego Koła Sybiraków oraz Inspektora ds. Oświaty Mariusza Króla.

Przedszkolaki w odświętnych strojach zaprezentowały układy choreograficzne oraz wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej. Wszystkie występy nagrodzone zostały gromkimi brawami.

Cała społeczność przedszkola we właściwej postawie zaśpiewała Mazurek Dąbrowskiego. Dzieci wspólnie odpowiedziały na pytania z „Katechizmu polskiego dziecka”, które stawiała im Barbara Konke – wicedyrektor przedszkola.

Wychowankowie „Misia” świetnie poradzili sobie ze znajomością wiersza, który powinny znać wszystkie dzieci naszej Ojczyzny. Na zakończenie części artystycznej przedszkolaki zatańczyły do piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem”.

Następnie dzieci ze starszych grup uczestniczyły w spotkaniu z Barbarą Wawrzyniak, która opowiadała o swoim życiu jako dziecka wywiezionego wraz z rodziną w głąb Syberii.

Wspomniała również postać niedźwiedzia Wojtka, który przeszedł cały szlak bojowy z Armią Andersa. Na zakończenie dzieci podziękowały jej i wręczyły upominek – misia z biało-czerwoną chorągiewką w łapce, aby przypominał Jej to miłe spotkanie w Przedszkolu Nr 2 „Miś”.

Następnie dzieci wyszły przed budynek przedszkola, gdzie stoi maszt z biało-czerwoną flagą i o godzinie 11.11 wraz z opiekunami wspólnie odśpiewały Hymn Narodowy. Ten uroczysty dzień okazał się bardzo dobrą lekcją patriotyzmu dla dzieci.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz