Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Świętowała brać strażacka

Życzenia tylu powrotów, ile wyjazdów, gratulacje i podziękowania za służbę drugiemu człowiekowi – tak było dzisiaj w Powidzu podczas XVI Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka. Uroczystości połączono z wręczeniem sztandaru dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Powidzu.

Zanim rozpoczęła się część oficjalna obchodów, brać strażacka i zaproszeni goście zebrali się podczas mszy w kościele św. Mikołaja w Powidzu. Po niej wszyscy przeszli do Ośrodka Wczasowego Łazienki, gdzie odbył się uroczysty apel. Były podziękowania, życzenia i gratulacje. Powiatowe Obchody Dnia Strażaka były też okazją do wyróżnienia zasłużonych strażaków. Jak mówił nam Komendant Powiatowy PSP w Słupcy, st.bryg. Sławomir Kaczorkiewicz, Dzień Strażaka to święto magiczne, jedyne takie w roku.

 

 

 

XVI Powiatowe Obchody Dnia Strażaka były również okazją do wręczenia sztandaru Ochotniczej Straży Pożarnej w Powidzu. To wyjątkowy dla nas dzień – mówił prezes OSP Powidz, Jerzy Szczepaniak.

 

 

W ubiegłym roku w powiecie słupeckim strażacy wyjechali do ponad 650 zdarzeń, dwa lata temu liczba interwencji wynosiła ponad tysiąc.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *