Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Świętowali imieniny ulicy

Od kilku lat Święto Niepodległości w Słupcy obchodzone jest nie tylko podniośle i z powagą, ale także na wesoło. Wszystko za sprawą organizowanych w tym dniu Imienin Ulicy 11 Listopada.

Pomimo chłodu w świąteczne popołudnie niewielka ulica znów zapełniła się mieszkańcami Słupcy, którzy dzień odzyskania przez Polskę niepodległości postanowili uczcić na wesoło. Atrakcji jak zwykle nie brakowało. Imieniny rozpoczął wspólny Polonez poprowadzony przez Kingę Majewską, instruktora tańca. Na uczestników imprezy czekały też m.in. występy dzieci i młodzieży z słupeckich szkół, gry i zabawy dla najmłodszych i konkurs „O Pióro Marcina ze Słupcy”. W tym roku zgłoszonych zostało do niego 13 prac, a najlepszą okazała się być rymowanka o Słupcy autorstwa Oliwii Piech. Na tym jednak nie koniec. Uczniowie Gimnazjum zaśpiewali piosenki patriotyczne i odtańczyli Mazura, natomiast licealiści przybyli na imieniny wraz ze swoim patronem: marszałkiem Józefem Piłsudskim, który w swoim wystąpieniu ogłosił niepodległość Polski.

Tego dnia nie mogło zabraknąć też doskonale znanych w Wielkopolsce rogali świętomarcińskich, którymi zebranych częstowały panie ze Stowarzyszenia im. św. Brata Alberta ze Słupcy. Zespół Szkół Ekonomicznych serwował chleb ze smalcem i ogórkiem, a Rodzinny Ogród Działkowy „Róża” zapraszał na kawę, herbatę oraz ciasto.

Imieniny ulicy w tym roku odbyły się po raz szósty. Zainteresowanie oraz odbiór ze strony mieszkańców pokazują, że taka forma świętowania jak najbardziej się sprawdza i może być kontynuowana. Organizatorzy zapewniają, że tak właśnie będzie i już teraz zapraszają wszystkich za rok.

 

 

 

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz