Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Symboliczne znicze pod biurem PiS w Słupcy

Pod biurem poselsko-senatorskim Prawa i Sprawiedliwości w Słupcy w niedzielę w godzinach wieczornych zapłonęły symboliczne znicze. To znak protestów, które od kilku dni odbywają się w całym kraju.

W czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że możliwość aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodna z konstytucją.

-Życie ludzkie jest wartością w każdej fazie rozwoju i jako wartość, której źródłem są przepisy konstytucyjne, powinno ono być chronione przez ustawodawcę- padło w uzasadnieniu.

 

 

Taka decyzja wywołała falę protestów w całej Polsce. Ich uczestnicy zapalali między innymi znicze pod biurami posłów PIS.

W Słupcy żadna demonstracja się nie odbyła. Niektórzy mieszkańcy naszego powiatu uczestniczyli jednak w manifestacji we Wrześni.

Wspomniane znicze pojawił się także obok biura PiS na ulicy Pułaskiego. Za nadesłanie zdjęć dziękujemy naszym czytelnikom.


Najnowszy komentarz
  • a dać kur… możliwość ale babo płacisz za zabieg wielokrotność x5 pod warunkiem że przt powiklaniach dalsza opieka płatna .co nie wymrą to może zrozumieją że 5 nie zabijaj istnieje

Dodaj komentarz