Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Szkoła muzyczna otworzyła drzwi

Do końca maja w Zespole Szkół Muzycznych w Słupcy trwa rekrutacja do szkoły pierwszego stopnia. By przyszli młodzi muzycy mogli zobaczyć, jak funkcjonuje placówka, zorganizowano drzwi otwarte.

W poniedziałek, 16 maja można było zwiedzić szkołę, wysłuchać okazjonalnego koncertu uczniów i nauczycieli, poznać też kadrę pedagogiczną. Uczestnicy drzwi otwartych mieli również okazję do tego, by zastanowić się, jaki instrument do nauki wybrać. – Głównym naszym zadaniem, a także takim przekazem było dzisiaj to, by bardziej świadomie zapisywać się do szkoły muzycznej, żeby mieć pojęcie o tym, jak wyglądają poszczególne instrumenty, czy nauka w szkole. Chcieliśmy też uświadomić, że to wymaga jednak systematycznej pracy. Dzieci mogły też zobaczyć szkołę, salę koncertową, czy pomieszczenia do zajęć ogólnomuzycznych – mówił dyrektor szkoły, Cezary Witlewski.

Rekrutacja w szkole trwa do 31 maja. W słupeckiej placówce można uczyć się gry na: fortepianie, akordeonie, skrzypcach, klarnecie, perkusji, gitarze, flecie, wiolonczeli, trąbce i saksofonie.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz