Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Szkoła przekształcona…konflikt trwa

Rada Powiatu Słupeckiego zdecydowała o rozwiązaniu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnym w Strzałkowie. W jego miejsce utworzone zostanie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Uchwała w tej sprawie już drugi raz rozpatrywana była na sesji Rady Powiatu. Poprzednio, w związku ze sprzeciwem samorządowców ze Strzałkowa, radni zdecydowali o zdjęciu jej z porządku obrad. Kilka dni później w szkole odbyło się spotkanie przedstawicieli obu rad, jednak strony nie doszły do porozumienia. Coraz bardziej widoczny był za to konflikt jaki powstał pomiędzy samorządami powiatu i gminy. Po wczorajszej sesji można się spodziewać, że jeszcze bardziej się on zaostrzy. Zanim radni zagłosowali nad uchwałą starosta zaczął zarzucać wójtowi różne działania, które miał on podejmować na niekorzyść powiatu i szkoły w ostatnich kilkunastu latach. Chodziło przede wszystkim o kwestie związane z własnością gruntów. Wójta na sali nie było, ale wystąpienie starosty skomentował radny powiatowy z terenu gminy Strzałkowo, Tadeusz Krotoszyński. Jego zdaniem, była to tylko próba odwrócenia uwagi od właściwego tematu. – Proszę nie przykrywać problemu szkoły hektarem ziemi – mówił Krotoszyński.

Do tematu przekształcenia wrócił Waldemar Miernik. Radny PiS zapytał dyrektora ZSP Władysława Pietrasa, czy po ostatnim spotkaniu przedstawiciele gminy kontaktowali się z nim, by porozmawiać o próbie rozwiązania problemów szkoły. Dyrektor odparł, że takiej propozycji nie otrzymał. Ta odpowiedź wydawała się przekonać Miernika do tego jak zagłosuje.  Pytanie do Władysława Pietrasa miał także radny Przemysław Dropiński. Poprosił on dyrektora, by jednoznacznie odpowiedział, czy chce przekształcenia szkoły. Odpowiedź była pozytywna.

Chwilę później radni przystąpili do głosowania. Tym razem niespodzianek już nie było. Za przekształceniem ZSP opowiedziało się 14 radnych, przeciwny był tylko Tadeusz Krotoszyński, który jeszcze przed głosowaniem ponownie zaapelował do kolegów o ponowne zastanowienie się nad tym rozwiązaniem.

 

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Strzałkowie zostanie rozwiązany z dniem 31 sierpnia. Od 1 września uczniowie będą uczyć się już w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *