Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Szkoła w Koszutach protestuje przeciw bezpodstawnym oskarżeniom

Specjalny list w związku z planowaną reformą oświaty w Gminie Słupca do radnego, Jana Kujawy skierowała społeczność Szkoły Podstawowej w Koszutach.

-Społeczność Szkoły Podstawowej w Koszutach stanowczo protestuje przeciwko wysuwaniu bezpodstawnych oskarżeń w kierunku naszej szkoły, przez Pana Radnego, jakoby wszystko w naszej placówce wymagało remontu.

Jesteśmy też bardzo ciekawi, od kogo Pan Radny otrzymał takie nieprawdziwe informacje, gdyż podczas wizytacji Państwa Radnych w naszej szkole nawet Pan nie zapytał o to, czy były ostatnio przeprowadzane jakiekolwiek prace remontowe, ale też nawet nie zwrócił Pan uwagi na to, jak dużo ostatnio się u nas zmieniło, co zauważają wszyscy odwiedzający nasza szkołę. Skupił się Pan natomiast tylko na sali gimnastycznej i natychmiast po przekroczeniu progu sali zauważył, że dach przecieka i nadaje się do remontu.

Istotnie dach wymaga naprawy, ale czy nie lubi się sąsiada tylko za to, że ma dziurawy dach. Czy zasadna jest zatem krytyka sali gimnastycznej w sytuacji, kiedy korzysta się z tej sali, kiedy tylko się chce i nie partycypuje w żadnych kosztach utrzymania ?.

Jest to więc typowy przykład szukania dziury w całym i znalazł Pan – dziurę w dachu.

Zwracamy też uwagę, że piastuje Pan zaszczytną funkcję publiczną Radnego Rady Gminy Słupca i w związku z tym oczekujemy od Pana trochę więcej empatii, a nade wszystko uczciwości w związku z piastowaną funkcją.

W tym miejscu aż proszą się o zacytowanie słowa profesora W. Bartoszewskiego – „ Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto”. – czytamy w liście.

Jego całą treść znajdziecie TUTAJ. Przypomnijmy, że w związku z ogromnymi wydatkami Gmina przymierza się do zreformowania sieci swoich szkół. Protestują przeciw temu mieszkańcy, którzy organizują zebrania wiejskie, na których bronią swoich placówek.

Decyzja w tej sprawie zapadnie niebawem.


Najnowsze komentarze
 • Śmiech, faktycznie przez dwa lata wymienić żarówki to faktycznie totalny remont szkoly, szkoła w Koszutach jest niby duza a niby mala, dziurawa, brzydka…ten list mnie rozbawil, czyli jak w domu wymienie żarówkę, powiem,ze robilam prace remontowe :D dla mnie to.śmiech co się wyprawia, ale gratulacje dla odpowiednich osób, gdyby faktycznie dbali i finansowali gruntowne remonty szkoly w Koszutach, tej sytuacji by.nie bylo, nigdy nie ma.na nic pieniędzy, ale na to co niepotrzebne jest… gdyby zadbali o szkole w Koszutach , ludzie z Mlodojewa bardzo by chcieli poslac tam dzieci,ale jesli w Koszutach jest nieciekawie, to nie dziwie sie,ze walcza o swoje ja tez bym nie dala dziecka do takiej placowki…walczylabym o.swoje…niestety w naszej gminie sa rzeczy wazne i ważniejsze, a nie zdziwie sie jeśli pod ta szkolna burza kryje sie drugie dno i chce sie zatuszowac jakas sprawe, ale to.spekulacje…

 • Bardzo ciekawa sprawa, że gminy nie stać na utrzymanie szkół ale radnych stać oddać ziemię w Borach za 1% jej wartosci. Gdzie tu rozsadek

 • Zapomniano dodać, że uczniowie ze Szkoły z Drążnej (o którą Pan Radny Kujawa tak walczy) przyjeżdżają na zajęcia na w/w “dziurawą” salę gimnastyczną i jak do tej pory nikomu jej “dziury” nie przeszkadzały.

  • A co więcej, jeśli Szkoła w Drążnej nie zostanie zamknięta to uczniowie nadal będą tam jeździć, ponieważ szkoła ta nie dysponuje własną salą gimnastyczną

   • A co więcej, jeśli sytuacja dalej będzie tak wyglądać to Drążna napewno zadba o swoją autonomię i uniezależnić się od K.

 • Bardzo dobrze zwrócił uwage prawda boli, nic w tej szkole niema od 20 lat dostawili tylko kawalek budynku w dodatku jeszcze moze pokoj nauczycielski sobie zrobili, a co wam Pan Kujawa nie odpowiada posiadacie swojego radnego. A co do sali utrzymujecie ja za swoje pieniadze ze tak piszecie sala gmina. Posiadacie sale a zero wynikow w sporcie najwieksze wyniki sa w szkolach gdzie niema sal gimnastycznych.

  • Dlaczego macie w sobie tyle nienawiści!!! Jesteście ludźmi dorosłymi więc to do czegoś zobowiazuje. Powinniście jako szkoły się wspierać!! Jaki dajecie przykład swoim dzieciom. Macie jedno co was łączy to DZIECI. Jeżeli reforma by przeszła to i tak byście musieli się dziećmi ” wymienić ” i co w tedy ? Pomyślał ktoś o tym wogule?Jak jeden drugiemu spojrzał by w oczy. Łatwo się kogoś oczernia ale co to daje. Wstyd, że wśród nas są tacy ludzie. LUDZIE pójdzie po rozum do głowy i trochę empatii.

 • Koszuty to przynajmniej mają klasę i listem otwartym pokazały wszystkim jak wyrażają swoje stanowisko nie obrażając przy tym innych szkól. Tu widać że im zależy na dzieciach, jak uczą to taki też pokazują poziom.
  BRAWO KOSZUTY

 • Co do wyników w sporcie i nauce to jednak szkoła w Koszutach ma się czym pochwalić natomiast co do Pana Radnego to pragnę zauważyć ze pełni on funkcje publiczną i nie jest radnym wsi Drążna wyłącznie a radnym gminy Słupca wiec może niech wypełnia swoje obowiązki zgodnie z pełnioną funkcją czyli w gminie i nie działa na szkodę innych placówek

 • Brawo radny Włodarczyk przynajmniej on z kulturą uprawia politykę. Takich radnych nam potrzeba

 • Problem z Koszutami , to nie tylko przeciekający dach. Klasy są tam tak małe, że była by konieczność nauki na dwie zmiany. Już to przerabiałem z moim dzieckiem w Koszutach. Dzieci miejscowe chodziły na pierwszą zmianę, a dojeżdżający na drugą. Dziecko wracało do domy czasami o 19. To były czasy jak powstały gimnazja i małe dzieci między innymi z Drążnej zaczęły jeździć do Koszut.

 • Radnych sie czepiacie a winna calej sytuacji jest wojtowa. Swoja niegospodarnoscia przez 20 lat doprowadzila do tej sytuacji. Podwyzki dla radnych i wojtowej co roku, kredyt goni kredyt wiec jak ma tu byc dobrze?

 • Patrzę i zrozumieć nie mogę co się z wami ludzie dzieje. Jaki ptak s..a we własne gniazdo.
  Co powiedzą wam wasze dzieci za parę lat że nie potrafiliści im zapewnić godnych warunków do zdobywania wiedzy. Powiedzą wam że zamiast interesować się ich rozwojem kłóciliście się kto ma większe ego .
  Jak zawsze obudzicie się za późno kiedy już będzie pozamiatane . Wyrzucacie sobie dziurę w dachu ale nikt nie zdobył się na to żeby coś z tym zrobić bo tam są twoje dzieci . Nie potraficie dać czegoś od siebie ale wymagać i żądać to każdy potrafi .
  Jeżeli radny jest niesprawiedliwy stronniczy to trzeba temu człowiekowi wyjaśnić po co został wybrany na tę funkcję. Że ma działać dla naszego wspólnego dobra .

Dodaj komentarz