Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Szkolne Jasełka w Trąbczynie

W czwartek cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej w Trąbczynie obchodziła Wigilię.

-Tego dnia uczniowie w swoich salach przygotowali świąteczne stoły z najróżniejszymi smakołykami. Złożyli sobie życzenia i w radosnej atmosferze świętowali ten wyjątkowy czas. Bardzo ważnym punktem dnia były jasełka przygotowane przez Szkolne Koło Teatralne „Gwiazdy”. Szkolni aktorzy świetnie i z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko.

Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Świetności inscenizacji dodały pastorałki, kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuli magię zbliżających się świąt. Szkolne Jasełka uświetnił także występ dziewcząt z koła tanecznego. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa.

Po zakończonym spektaklu głos zabrała dyrektor szkoły p. Mirosława Pirucka-Parus, która podziękowała młodym artystom oraz ich opiekunom za przygotowanie wyjątkowych jasełek oraz za wspaniałe wprowadzenie w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Złożyła także świąteczne życzenia przybyłym na uroczystość rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły-czytamy w informacji szkoły.

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz